Розвіюємо міфи про всепрощення

Розвіюємо міфи про всепрощення

У повітрі витає ідея про те, що треба всіх і завжди прощати. Вона транслюється з добрими намірами, але насправді вона шкідлива. Суть її в тому, що всепрощення – це шлях до життя, вільного від гіркоти і ненависті. І якщо ви не можете пробачити безсовісного кривдника, значить, ви людина духовно нерозвинена і вам загрожують серйозні емоційні та фізичні проблеми. Ці міфи ранять людей.

Але є багато способів «відпустити» і знайти спокій, які ніяк не пов’язані з прощенням. Якщо ви раптом вірите, що прощення, як і подяка, універсальна зцілювальна емоція, ви починаєте цю ідею пропагувати і навіть можете почати тиснути на інших, щоб вони прощали тих, хто зробив їм боляче.

Але часто буває так, що кривдник навіть не вибачився, живе як ні в чому не бувало, не відчуває докорів сумління і не визнає свою помилку.

«Те, що зробив з тобою батько, справа давня. Не бачу сенсу копатися в минулому і таїти старі образи. Невже ти не можеш його пробачити і спокійно жити далі? » – питає мати у дорослої доньки. Мати може говорити так з добрих спонукань. Але вона ризикує надовго перетворити дочку в жертву.

А що необхідно почути скривдженій стороні?

Щоб зцілитися, скривдженій людині необхідно почути ясне підтвердження того, що пережите ним жахливо
Люди, які продовжують злитися і відчувати гіркоту, часто не здатні до прямої і щирої оцінки після того, як їх зрадили або кинули.

Щоб зцілитися, скривдженій людині необхідно почути ясне підтвердження того, що пережите ним жахливо, що його почуття і сприйняття мають сенс.

Пропонувати пробачити кривдника – значить, змусити відчувати ще більшу емоційну нестабільність. Він буде знову відчувати, що його зрадили. Так станеться, навіть якщо образа або образи незначні, а якщо вони великі – тим більше.

Слова «Ну що тобі варто його пробачити?» – останнє, що скривджений або обдурений чоловік повинен чути. Тому що той, хто погано з ним вступив, нічого не зробив, щоб заслужити прощення. І в цій ситуації не приносять користі кліше на кшталт «Вона ж намагалася, як могла», «Що сталося, те сталося» або «Це ж сталося 40 років тому».

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!