Розвивайте дитячу пам’ять з малих років

Розвивайте дитячу пам’ять з малих років

Найпершим, найголовнішим фактором у розвитку дитячої пам’яті є колискова пісенька, яку співає матуся. Починаючи з півроку пам’ять крихти тренується, і все завдяки віршикам. Дитинка абсолютно не розуміє про що йде мова в віршику, але все одно заворожено слухає мінливі інтонації, рими і ритм вірша. Також, читання віршів дитині має й інші позитивні сторони – воно забезпечує тісне спілкування з малюком. Кроха спостерігає за тим, як ворушаться губи мами і сам намагається імітувати всі звуки і рухи, а трохи пізніше і вимовляти слова.

Слухав, слухав і заговорив!
У віці півтора року настає переломний момент, коли малюк переходить до вивчення і самостійного відтворення віршів і пісеньок. У маленькій голові починають відкладатися цілі вірші! Практика запам’ятовування віршів не тільки допоможе розвинути пам’ять, але і сприятливо вплине на мову і багатство словникового запасу малюка, а також дозволить розвинути уяву і розширити кругозір.

Пам’ятайте, що починати вчити віршики потрібно поетапно – всього лише з коротких чотиривіршів або приповідок. Якщо текст сподобається дитині, то він запам’ятає його практично з першого разу. Кілька разів прочитайте вірш вголос, потім зробіть перерву і спробуйте разом з малюком відтворити його.
Коли настає “нехочуха”.

Будь-який малюк індивідуальний, тому не всіх дітей можна зацікавити розучуванням вірша. Але будь-якого малюка можна обхитрити. Декламуйте вірш вголос, як ніби для себе, і зробіть вигляд, що забули якесь слово. Можна попросити карапуза допомогти згадати.

Ще одним альтернативним методом залучення дитини в заучуванні віршів може бути прохання показати віршик жестами або спробувати його намалювати.

Всі ми знаємо, що головний двигун людських старань – мотивація. Щоб у малюка додалося ентузіазму, забезпеч йому вдячних слухачів. Нехай це будуть бабусі, тітки, сусідки і інші гості, які б заслужено захоплювалися стараннями малюка, і він набагато охочіше буде давати такі «концерти».

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!