Невістка із села

 

– А куда шапку ложить? – запитала Наташа.

– Класти, – автоматично поправила її Галина, неодмінно дивлячись на сина.

– Мама! – спробував захистити свою наречену син, але Наташа сказала:

– А чо? Нехай твоя мамка мене поправляє! У мене ж діти, я повинна говорити правильно!

«Боже! «Ложить», «мамка», «діти» … Які діти? » – промайнуло в голові у Галини – коректора з багаторічним стажем.

– Мама, Наташа в дитячому садку працює, – прояснив ситуацію син.

«Дострибався … догулявся … Ось і отримуй тепер. Які дівчатка були! Валина дочка – перекладач. Олина – старший бухгалтер », – думала Галя.

Галина з чоловіком надавали синові повну свободу, і ось результат: сільська дівка окрутила хлопчика. «Ну нічого, гени і здоровий глузд візьмуть своє», – заспокоювала себе Галина.

– Мам, а гречка де? – запитала Наташа у Галі через тиждень після весілля (жили вони спочатку з свекром).

– Наташа, називай мене, будь ласка, на ім’я – по батькові, – строго сказала Галя.

– Добре, Галина Олександрівна, – зітхнула Наташа.

А через місяць приїхала тітка Наташі, яка виростила її після смерті матері (батька у Наташі ніколи не було). Огірочків привезла, варення, сметанки … Довелося стіл накривати.

– Заспівай, Натаха, – попросила тітка, і Наташа заспівала.

Дзвінкий, чистий голос вразив свекруху і трохи примирив її з тим, що відбувається.

– Гаразд, їхати треба, сваха, – сказала тітка. – Права була Натаха: хороша ти, Галка, баба, хоч і інтелігентна! На весіллі-то і поговорити до ладу не встигли …

Свекруха, чекаючи, чим скінчиться весь цей безглуздий фарс, спостерігала за сімейним життям свого сина і з подивом бачила, як змінюється її хлопчик. Наташка з ним як з дитиною – «миленький мій», «золотий мій», а він і радий старатися: і по дому почав щось робити, і на дачу разом з сім’єю їздить, коли раніше тільки і чули від нього, що у нього інтелектуальна робота, а для господарських потреб є спеціально навчені фахівці. «Молодець, Наташка! – говорив свекор Галині. – Взяла нашого телепня в оборот ».

І друзі, з якими раніше хитався бозна-де по барах, тепер приходили до них в будинок: Наташка стіл накриє, нагодує всіх, посидить з ними.

«Нехай краще під нашим наглядом, – пояснювала невістка свекрусі свої дії. -Хоча скоро йому не до друзів буде! »Наташа посміхнулася і погладила живіт.

Ходила Наташка легко – свекруха раділа: в їх жіночому колективі яких тільки пристрастей про вагітних не розповідали, а через дев’ять місяців народила дочку, потім через два роки сина.

– Ну як там твоя селючка? – запитували у Галини на роботі.

– Так нормальна дівчина, – сердито відповідала Галина, обурюючись себе за те, що, не розібравшись як слід, розповідала всім про неосвіченість невістки.

А так-то якщо подивитися? У Валі дочка досі принца чекає, у Олі – розлучилася давно, а наша – і мати відмінна, і господиня чудова, і на роботі цінують. Чула Галина, коли онуків з саду забирала, як завідуюча говорила з однією з матусь: «У Наталі Петрівни група не гумова, всіх дітей до неї не встоїш!» А уколи жодна медсестра так не зробить, як Наташка: «Потерпи, Галинсанна, потерпи , миленька! »Але ж зовсім не боляче!

Минуло п’ятнадцять років. На черговій річниці весілля сина раділи Галина зі свекром, дивлячись на сина з невісткою: внуки чудові, своя квартира, а відносини – як в перші роки шлюбу. І тітка Наталчина тут же, друзі сина, колеги Наташі.

– Заспівай, дочка, – звернулася свекруха до Наташі.

– Зараз разом заспіваємо, золотий мій, ти нам музику включиш? – покликала вона чоловіка.

– включати, мама? – запитала вона у свекрухи.

– включай, дочко! – посміхнулася свекруха.

Джерело:https://vse-pro.com

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!