Скільки часу потрібно дитині для сну?

Скільки часу потрібно дитині для сну?

Ми, батьки, виховуючи наших дітей, приділяємо велику увагу всім дрібницям. Але є одна проблема, про яку, зізнайтеся, ми мало думаємо – це чи достатньо сплять наші діти. Так скільки ж потрібно спати дітям?

Спостереження фахівців говорять, що одна третина дітей у віці молодше п’яти років, і один з чотирьох дітей шкільного віку не отримують достатньої кількості сну.

Всі ми знаємо, як це відчувати себе в безсонні ночі. На наступний день ми відчуває себе перевтомленими і нам постійно хочеться прилягти і трохи поспати. Всі батьки стикалися з хаосом, який виникає через перезбудженого дитини, який не може сидіти ні хвилини. Крім почуття зайвої втоми, можуть бути інші проблеми, пов’язані з дитиною, позбавленої сну:

1. Недолік сну веде до проблем з пам’яттю. Простіше кажучи, якщо дитина перебуває в сонному стані протягом дня, знижується її уважність, що, в свою чергу, призводить до поганого розвитку і успішності в школі.

2. Недолік сну є причиною проблем, пов’язаних з поведінкою. Психологи з’ясували, що існує зв’язок між недостатнім сном і проблемною поведінкою дітей. Вони ще не визначили, чи впливає недолік сну на поведінку, або ж проблемна поведінка є причиною того, що дитина не може заспокоїтися, коли приходить час для сну. Незважаючи на це, психологи прийшли до висновку, що поведінка дітей поліпшується, якщо вони більше відпочивають.

Яка ж кількість сну є достатньою? Батьки, які стикаються з проблемою того, що їхня дитина не висипається достатнім чином, будуть цікавитися: скільки ж часу потрібно дитині для сну? Відповідь на це питання є індивідуальним для кожної дитини, але рекомендованою кількістю є: для дітей дошкільного віку – 11-13 годин на добу, у віці від п’яти до дванадцяти років – 10-11 годин, і підліткам – 9-10 годин сну.

Підліткам особливо складно висипатися ночами. Вони завжди перевантажені домашніми завданнями, частковою роботою, додатковими заняттями і соціальним життям, вже не кажучи про те, що підлітки вважають, що вони захищені від усіх хвороб, тому найчастіше вони пізно лягають, і в результаті їм складно прокидатися вранці і хочеться спати протягом всього дня.

Кожній людині необхідний достатній відпочинок протягом дня. Особливо це важливо для дітей, щоб вони могли зростати та розвиватися, як фізично, так і емоційно. Якщо додатковий сон не допомагає поведінці вашої дитини або її зосередженості, можливо, вам потрібно проконсультуватися з педіатром.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!