Способи боротьби з дитячими істериками

Способи боротьби з дитячими істериками

Всі матусі стикалися і стикаються з істериками малюка. Найгірше, коли концерт відбувається на очах у здивованої публіки. Як же реагувати?У тому випадку, якщо ваш малюк схильний до того, щоб свою волю проявляти через упертість, і влаштовує істерики, перш за все, перестаньте тривожитися про те, що про вас подумають свідки скандалу.Постарайтеся зрозуміти, чому він так бурхливо намагається заволодіти вашою увагою.

Криза у малюка, у віці від двох з половиною до трьох з половиною років, своєрідний бунт проти батьків, адже малюк подорослішав. Це протистояння малюка дорослим, який домагається самостійності і шукає можливості для прояву свого «Я». Для того щоб маленький бунтар зміг фізично почути вас, спустіться перед ним на коліна, щоб бути на рівні очей. Тримайте його за руки, загляньте в очі і скажіть: «Я бачу, що ти злишся, я тебе розумію, я зможу тобі допомогти, але тільки тоді, коли ти заспокоїшся і скажеш словами, що тебе турбує».

Якщо ви будете діяти методом відволікання, наприклад: «Ой, подивися, а що там?», На другий раз це вже буде неефективно. Малюк дуже швидко зрозуміє, що ви його обманюєте, і не буде здавати свої позиції заради чогось пролітає мимо. Будьте послідовні у своєму процесі виховання.
Зміни настрою – абсолютна норма для малюка в такому віці. Мова дитини ще не реалізує всі його запити, йому багато чого не можна і це його злить. А ось у дорослих таких перепадів настрою бути не повинно.

Якщо ви не можете задовольнити прохання малюка, обов’язково увійдіть в його становище. Поясніть, що ви все розумієте, що йому цього хотілося, але це неможливо. Поясніть причину відмови. І обов’язково запропонуйте якусь альтернативу.

Що стосується істерик в публічному місці, перестаньте боятися, перш за все, за свою репутацію в очах сторонніх людей і навіть ваших рідних, і, по-друге, не забувайте про правила пристойності. Зрозумійте, дитина не заспокоїться сама, не ігноруйте його. Адже саме ви повинні допомогти йому прийти в рівний настрій.

Важливо навчитися миттєво реагувати на дитину, схильного до істерик, але не тим, що ви задовольняєте всі його прохання, а буквально: нахиліться і скажіть, що ви чуєте його, і що ваші сварки і його сльози – залежить лише від вас, і ви повинні вийти і вдвох з’ясувати стосунки. Тільки така інтимність дозволить малюкові заспокоїтися, а вам не виходити з себе через те, що при з’ясуванні ваших відносин присутні свідки. Це допоможе і вам, і дитині бути в гармонії з самими собою і один з одним.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!