Сваритися можна, але грамотно!

Сваритися можна, але грамотно!

Від того, як ми сваримося, наші відносини з партнером можуть покращитися або опинитися під загрозою. Пропонуємо вам шість прийомів, які допоможуть просуватися під час суперечок в правильному напрямку.

1. Тримайтеся фактів
Ми часто втягуємося в суперечку з-за несуттєвих для нас питань і тому погано знаємо предмет. Ми розуміємо, що з самого початку були неправі, однак  небажання здатися в своїх власних або чужих очах змушує нас продовжувати безглуздий конфлікт . Це, зрозуміло, не найкращий стимул для розвитку дискусії. Постарайтеся зупинитися, якщо ви не впевнені в своїх аргументах, і не входите в суперечку заради суперечки – навіть якщо опонент провокує вас на це.

2. Погляньте на ситуацію з боку
Вам не потрібно погоджуватися з вашим співрозмовником для того, щоб побачити протилежну точку зору. Однак якщо ви хочете вирішити конфлікт, то повинні добре розуміти погляд на ситуацію і аргументацію своєї думки. Так чи інакше,  якщо ви проявите симпатію по відношенню до співрозмовника, це дозволить послабити напруження ситуації , а значить, більш органічно прийти до обопільного рішення.
3. Будьте відкритим і неупередженим співрозмовником
Ставати в позицію агресивного захисту – найгірша стратегія для того, хто хоче вирішити спірну ситуацію. «Не давайте вашому співрозмовнику відчути, що ви не маєте наміру розглянути інші альтернативи. Якщо ви покажете вашу позицію, то і він, в свою чергу, буде швидше готовий погодитися з частиною ваших аргументів » . Чим більш уважним слухачем ви опинитеся, дозволивши людині виговоритися, тим з більшою ймовірністю конфлікт вирішиться мирно і ви прийдете до взаємного компромісу.

4. Контролюйте свої емоції
Якщо ви втрачаєте терпіння і починаєте дратуватися, то тільки спровокуєте опонента на відповідну агресію. І ваш конфлікт таким чином буде розпалюватися. Не варто побоюватися, що ваш зовнішній спокій може бути витлумачений як прояв слабкості вашої позиції. Ви виграєте завдяки тому, що тримайте свої почуття під контролем, послаблюючи емоційне напруження-опонента.  І дуже може бути, саме завдяки тому, що ви обидва подивитеся на ситуацію більш тверезо і неупереджено, ви зможете прийти до компромісу. А в деяких випадках навіть визнати, що ваш спір безглуздий.

5. Налаштуйтеся на те, що спір буде вирішений
Конфлікти самі по собі мають на увазі негативні емоції. І часом нам складно уявити, що ми погоджуємося з протилежною стороною, – це зачіпає наше самолюбство. Проте настрій на те, що конфлікт буде вичерпаний, дозволяє нам мислити більш ясно. А значить, і наша аргументація стає більш переконливою. Часом же ми починаємо генерувати нові, нестандартні ідеї. Іншими словами, як тільки ми повіримо в те, що з конфліктної ситуації є вихід, вона перестає здаватися нерозв’язною. Cаме головне, про що нам варто пам’ятати, – перемога в суперечці зовсім не завжди означає, що ми праві.  Якщо наша мета  –  розв’язати конфлікт, то так званий програш в перспективі часто може означати справжній виграш.

6. Поважайте свого опонента
Багато суперечок залишають лише ілюзію перемоги. Так, ви можете формально настояти на своєму рішенні, але ціною цього виявляться зіпсовані відносини. «Вихід спору може вважатися успішним лише в тому випадку, якщо ви зберегли відносини. Тому,  що б не відбувалося, ніколи не принижуйте опонента і не давайте йому приводу думати, що ви не зважаєте на нього . Навіть якщо це людина, яку ви більше, швидше за все, ніколи не побачите, – проявляйте до нього повагу і намагайтеся дати зрозуміти, що ви не маєте нічого проти нього особисто ». Просто у вас з даного питання інша точка зору.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!