Сильні жінки, сильні чоловіки

Сильні жінки, сильні чоловіки

Чоловік пише:  «Навіть найсильніша жінка завжди шукає чоловіка явно сильнішого себе. Насправді жінкам хочеться прогнутися під чоловіка. І при цьому «сильніший» – не означає багатший або соціально успішніший ».

Жінка пише:  «У мене багато подружок, які себе позиціонують як сильних жінок. При цьому в особистих розмовах вони признаються: вони із задоволенням перестали б проявляти чудеса витривалості, знайдися тільки чоловік, за яким можна бути як за стіною. Будь-яка жінка хоче, щоб її захищав чоловік, якою б сильною вона не була ».

Я не згоден з цією точкою зору.

Що значить «сильна людина»? Я для себе визначив так: це людина, здатна приймати рішення, здійснювати їх і нести відповідальність за наслідки. У формули три складові: рішення, дія, відповідальність. І ці складові не мають статевої приналежності. «Сильна жінка» в цьому контексті нічим не відрізняється від «сильного чоловіка».

Тому для мене дивно звучить твердження, що «сильні жінки шукають, під кого б прогнутися». У моєму розумінні сильна особистість шукає партнера, а не пана, а в партнері шукає підтримку, а не захист. «За ним як за кам’яною стіною» – це про підтримку або про захист?

Повага народжується тоді, коли хтось робить щось, що ми вважаємо важливим і цінним, і це щось робить нас рівними. Повага, наприклад, викликає хоробрість перед лицем небезпеки. І неважливо, хто її проявляє, нехай навіть маленька дитина, – він слабкіше, але робить те, що ти сам вважаєш цінним, і в цьому ви рівні … Слабкість поваги не викликає.

Коли чоловік підпорядковує сильну жінку і вона стає покірною – досягається мета, і інтерес виявляється викорінений. Коли чоловік і жінка намагаються сховатися один за одним – інтерес пропадає. Куди не кинь – всюди інтересу немає. Поваги немає теж: вона має на увазі ще й визнання цінності для себе іншу людину такою, якою вона є зараз.

«Захист – це відповідальність за свою жінку і за свою сім’ю» … Я думаю так: відповідальність за свою сім’ю можна розуміти як усвідомлення себе причиною процесів, що відбуваються. А ось як можна нести відповідальність за іншого дорослого, при здоровому глузді і дієздатної людини, – я не уявляю.

Жінки, які шукають того, хто зміг би приймати за них рішення, хто взяв би відповідальність за них на себе, готові визнати свою інфантильність, прийняти роль дитини. Але при такому розкладі дивно вимагати від чоловіка поваги до себе. Повторю ще раз: слабкість не поважають. Слабких жінок, які обрали слабкість як життєвий принцип, – оберігають, захищають, за ними доглядають – але їх не поважають.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!