Тепер це перше, на що я почав звертати увагу при знайомстві…
Ми з дружиною часто подорожуємо, і остання місцина, яка вразила мене найбільше — кафе на Гоа.
Воно нам дуже сподобалася, оскільки там була найсмачніша кава, швидкий інтернет та чудові сніданки. Попри це, був там ще один мінус — товариство місцевої богеми, хіпі. Вони кожного дня сиділи в кафе без діла і теревенили, крутили самокрутки та носили дивний одяг.
Бути поруч з ними деякий час є неабияк виснажливо. Аналізуючи їхнє життя, я розумію, що ці люди впали в крайнощі в гонитві за власною «свободою». Вони хотіли позбавитися всіх зобов’язань, які нав’язує сучасне суспільство, і отримали неробство, інфантилізм, небажання брати відповідальність, фіаско в матеріальній реалізації.
Ці люди не думають про те, що трапиться завтра, вони насолоджуються сьогоднішнім днем. Але кому потрібна така «свобода»? Цілими днями відпочивати без особистісного розвитку?
Також в нашому світі є і друга крайність. Це кар’єристи, які зранку до ночі завершують проєкти, дедлайни. Вони біжать по життю та забувають про відпочинок, власну сім’ю.
Крайнощі…
Скільки я зустрічав людей, які досягли висот у своїй справі, але потерпілих крах в інших сферах життя – чи то здоров’я, чи особисті відносини.
Також я часто зустрічав «духовних» нероб, які ледве зводять кінці з кінцями. Насправді, ви можете думати про внутрішню силу цих людей, які відмовляються від стандартів життя. Однак, це не так. Перші замість того, щоб піти туди, де складно і страшно, ще більше тікають у свої проєкти, а другі замість того, щоб піти туди, де вони себе ще ніяк не реалізували, ще більше йдуть в «шизотерику».
Дуже часто людина йде туди, де їй добре щось виходить та тікає від того, де є слабкою та вразливістю.
Насправді, набагато важливіше навчитися тримати баланс, «золоту середину», не впадаючи в крайнощі.
Це так красиво і сильно.
Для мене баланс – це індикатор зрілості людини, це про вихід за межі крайнощів і фанатизму.
Коли я говорю про баланс, я маю на увазі не тільки баланс духовного і матеріального розвитку, як в прикладі з хіпі та кар’єристами.
Для мене, баланс – це щось глибше, тонше і багатогранніше, тут багато різних аспектів:
- Гармонійна чоловіча і жіноча взаємодія в парі
- Отримувати – віддавати
- Внутрішній світ – зовнішня реалізація
- Свобода – відповідальність
- Діяльність – відпочинок
- Соціум – усамітнення
- Місто – природа
- Справи – здоров’я – особисте життя
- Творчість – матеріальна реалізація
- Це не так легко, як здається на перший погляд. Я сам інколи випадаю з колії на декілька тижнів, відвідуючи монастирі, а потім можу запекло працювати протягом декількох місяців. Ми повинні слідкувати за цим та корегувати, немов струни гітари.
Баланс вимагає максимальної усвідомленості, чутливості, мудрості та інтуїції. Гармонія робить людей щасливими та є прикладом для інших.
Крайнощі не надихають.