У вихованні дитини, батькам важливо стати авторитетом для малюка

У вихованні дитини, батькам важливо стати авторитетом для малюка

Малюк завжди повинен розуміти, що робити можна, а чого робити не можна ні за яких обставин. Кроха повинен знати що добре, а що погано. У вихованні дитини авторитет тата і мами відіграє далеко не останню роль.

Будучи маленьким, малюк у всьому спирається на батьків. Коли дорослі забороняють брати в руки гострі або гарячі предмети, дитина безпомилково реагує на їх тон і інтонацію. Малютка може не цілком розуміти сенс сказаних слів, то він чітко розрізняє інтонацію невдоволення і заборони. Але в цій ситуації кричати не має сенсу, так як дитина може злякатися крику і не зробити того, про що просять його батьки. Тобто, поки дитина маленька, абсолютно нормальним буде багато раз повторювати і пояснювати йому, що робити можна, а чого робити не можна. При цьому не варто забувати про те, що виховання – це, в першу чергу, терпіння.

Коли дитині виповнюється 2 роки, він може різко почати на всі прохання та слова відмовляти. І це не означає, що з ним щось не так або він погано вихований. Просто дитина росте і вчитися проявляти себе як особистість. Не варто в такій ситуації переживати. Потрібно просто ще раз повторити йому своє прохання або заборону. В кінцевому підсумку дитина сам все зробить, але тільки із запізненням.

Для багатьох батьків болючим є питання – а чи не занадто багато вони дозволяють своїй дитині? І навпаки, чи не занадто строго вони до неї ставляться?Авторитет батьків повинен проявлятися не в сварці, не в крику і не в запотиличниках. Такі методи використовуються найчастіше тоді, коли батько думає, що втратив свою владу над дитиною. Але тут варто пам’ятати про те, що якщо батьки дозволяють собі підняти руку на дитину, нехай і нечасто, нехай і тільки у виняткових випадках, але дитина з цих самих пір буде підкорятися тільки грубій силі.

Але для того, щоб виховувати дитину, ви самі маєте відчувати свій авторитет перед нею. Для цього варто спокійно, але тоном, що не терпить заперечень, пояснити дитині, що батько за нього відповідає, тому має повне право вимагати послуху від дитини.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!