Виховуючи онуків, кожна бабуся повинна дотримуватися цих порад!

Виховуючи онуків, кожна бабуся повинна дотримуватися цих порад!

Значення в житті кожної дитини бабусь і дідусів велике. У порівнянні з матір’ю і батьком вони спокійніші, навчені досвідом і знають про все на світі. Саме вони можуть дати вичерпну відповідь на будь-яке питання, захистити і заступитися перед батьками, оточити надзвичайною ласкою, турботою і домашнім теплом. Бабусі, як ніхто, можуть підтримати і поспівчувати, відкласти всі нагальні справи і приділити час улюбленим онукам.

Але, на жаль, якщо дитя бачить в своїх старших родичок тільки позитивні якості, то насправді дії бабусь часто йдуть в розріз із загальним баченням виховання дитини батьками, що може негативно позначитися на сімейних взаєминах і привести до конфліктних ситуацій. Як не нашкодити власною участю у вихованні онуків і не стати каменем спотикання? У цьому питанні допоможуть деякі правила.

1. Ніколи не ставте батьківський авторитет під сумнів перед онуками. Фрази на кшталт: «Багато ваша мама знає!», «Аж надто ваш тато розумний!».

2. Не приймайте чиюсь сторону в конфліктних ситуаціях. У кожній родині є свої злети і падіння, дозвольте дітям і онукам пройти шлях від спору до примирення самостійно.
3. Обговорення з іншими людьми поведінки своїх дітей по відношенню до онуків в присутності останніх небажано. Це правило стосується «промивання кісточок» своїм дітям зі знайомими і перетягування ковдри на себе, в тому сенсі, що обговорюється власне перебільшене значення в житті дітей.

4. Умійте зберігати дитячі таємниці. Якщо дитина поділився чимось, нехай це залишиться тет-а-тет, інакше, можна втратити дитяче довіру.

5. Висміювання дитячих недоліків може привести до розвитку комплексів. Крихке сприйняття самого себе у дитини нестійкий і якщо йому постійно вказувати на промахи, то можна домогтися замкнутості, відчуженості і невпевненості.

6. Допомагайте, якщо це дійсно потрібно. Не слід виявляти зайву турботу або лізти з настирливими порадами, тим більше, якщо це не доречно.

7. Ставтеся з терпінням до виховних промахів, якщо вони звичайно не несуть пряму чи приховану загрозу онукам.

8. Не варто згадувати проступки своїх дітей і висміювати їх в присутності онуків.

9. Почекайте з надмірною турботою.

10. Дотримуйтеся встановленого денного розпорядку дитини, навіть якщо його батьки далеко і попросили доглянути за дитиною.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!