«Я шкодую, що давала дітям ці поради»

«Я шкодую, що давала дітям ці поради»

Мій старший син недавно закінчив школу і ось-ось вступить у доросле життя. Ця подія змусила усвідомити, що я даремно говорила йому багато речей. Шкода, що не можна повернути час назад і взяти свої слова назад. Звичайно, я говорила з кращих спонукань. Але тепер, сподіваюся, він знає, що це не зовсім правда.

1. Ти нікому нічого не винен

Тепер я вважаю інакше. Головний обов’язок кожного – сприяти позитивним змінам у світі. Ми повинні дати кожній людині, включаючи самого себе, доброту, милосердя, терпіння, повагу і співчуття. Кожен з нас – воїн на своєму полі бою. У книзі життя кожної людини є глави, які він не став би читати вголос. Входячи в чуже життя, ми можемо опинитися в розпалі чиєїсь жорстокої битви. І поки інша людина бореться за те, щоб зібрати життя по частинах, ми можемо зробити тільки одне – бути до нього добрим. Це не складно.

2. Повага не дається просто так, її треба заслужити

Чи потрібно чекати, поки хтось завоює нашу повагу? Чи можна заслужити повагу, не проявляючи її у відповідь? Якщо ми ставимося до когось шанобливо, чи можна вважати, що ми автоматично заслужили таке ставлення? А якщо хтось ставиться до нас нешанобливо, чи варто відплатити тим же?

Це нагадує суперечку про яйце і курку, тільки більш абсурдну. Ми відповідаємо за свою поведінку, не має значення,чи  шанобливо поводяться інші.

 3. Просто будь собою, і тебе оцінять по достоїнству

Зараз я впевнена, що тільки наполегливість і витрачені сили допоможуть досягти успіху, і сказала б синові: виходь із зони комфорту, заявляй про себе, не пливи за течією. Нерозумно сподіватися отримати все, що ми хочемо, просто будучи собою.

4. Наполеглива праця приносить плоди

Так відбувається не завжди. Часом найважча робота і невтомні зусилля ні до чого не приводять. Життя буває несправедливе, але все одно потрібно працювати не покладаючи рук, адже якщо не працювати, відсутність результату гарантовано.

5. Потрібно шукати роботу мрії, щоб бути щасливим

Підійдіть до 15 випадкових людей і запитайте, чи займаються вони справою мрії. Потім задайте питання, чи щасливі вони. Не кожному потрібна карколомна кар’єра, щоб бути щасливим.

Одні роблять те, що завжди хотіли, і при цьому нещасні. У інших взагалі немає нормальної роботи, але вони задоволені життям. Звичайно, слідувати за мрією прекрасно, все ж більш важливий пріоритет – сталий розвиток. Потрібно вміти забезпечити себе, навіть якщо знайти роботу мрії не вдалося.

6. Ти особливий

Замість цього я сказала б: ти не кращий і не гірший за інших. Кожен твій знайомий в чомусь тебе перевершує. Комусь важко дається те, що для тебе простіше простого. Використовуй сильні сторони, щоб зробити світ кращим. Якщо він буде кращим для інших, стане краще і для тебе. Проси про допомогу і приймай її, коли це необхідно. Не веди себе так, немов якісь обставини і завдання нижче твоєї гідності або, навпаки, вище тебе.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!