Я вирішила пожити в іншій країні: як новий досвід змінив мене і мою сім’ю

Я вирішила пожити в іншій країні: як новий досвід змінив мене і мою сім’ю

Я вирішила пожити в іншій країні і, як і планувала, провела два місяці одна з дітьми в Литві. Що це дало мені і моїй родині? Я побачила, що багато моїх страхів не виправдалися. Нічого страшного не сталося: бізнес не розвалився, діти нічого не забули, чоловік приїжджав, а розлука надала приємну пікантність стосункам. Я переконалася на власному досвіді, наскільки наші побоювання далекі від реальності. Але щоб це зрозуміти, треба було мати сміливість пробувати!

Я дізналася про себе чимало нового. З хорошого: я багато чого можу, мені цікаво з собою, у відриві від звичного життя у мене виникають нові, незвичні ідеї, і мої уявлення про те, як «правильно», сильно розширилися. Але не всі новини про мене були приємними.

З’ясувалося, що я жила в деякій ілюзії щодо того, що непогано справляюся з дітьми. У Москві, де я могла ділити з іншими людьми фізичну і моральну навантаження, я майже завжди була в ресурсному стані – емпатичному, весела мама.

Залишившись з дітьми наодинці, я виявила, як те, що я вважала зжитим і вже невластивим мені поведінкою, раптом прорвалося назовні. Це стало для мене сигналом, що глибинні негативні звички вимагають не просто усвідомлення, а довгостроковій системної опрацювання.

Діти стали самостійнішими. Ні тата, бабусі, няні. Доводиться багато робити самим. Для моїх хлопчаків це було вкрай корисно. Вони самі ходили в магазин, гуляли одні у дворі (я хворіла і не могла вийти), мили посуд, пилосос. У Москві я б не наважилася відпустити чотирирічну дитину, нехай і зі старшим братом, у двір. А в Литві це було легко і природно. Я рада, що у них з’явився такий досвід.

Мій експеримент змусив дітей об’єднатися. Старший став частіше брати молодшого під захист, адже вони обидва, потрапивши в нові умови, нарешті оцінили наявність братської підтримки.

Мені сподобалася власна сміливість. Я отримала величезне задоволення від того, що подолала себе і зважилася на експеримент.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!