Я занадто стара для цього! Новий погляд на старі речі

Я занадто стара для цього! Новий погляд на старі речі

Років так 25 тому я читала глянцеві журнали, вивчала розділи моди і краси, вишукувала поради, як позбавиться від зморшок, виглядати молодше, вивчала поради з рубрики «про відносини» і «як зацікавити улюбленого 125 способами» і т.п.
Сьогодні я за звичкою переглядаю статті на тему «Як не старіти», «як правильно старіти» та іншу нешкідливу і марну нісенітницю і ось, що я хочу сказати тим, кому зараз 25-30: Не витрачайте час.

Старіти круто.

Я півжиття боролася зі старінням, і воно перемогло. Навіщо я так бездарно витрачала час? Чому я не відразу визнала свою поразку і не спробувала просто жити? Я не знаю.

Рік тому я перестала фарбувати волосся. Я закинула дієти, і зараз стежу тільки за тим, щоб мій раціон був повноцінним – раз, і смачним – два.  Я набрала 10 кілограмів, і мені наплювати.

Мені 52 роки, але я відчуваю себе 30-річною.  Ні, я не зійшла з розуму, я бачу всі ці зморшки, обвислі боки і пігментні плями. Я кажу про внутрішній стан, про стан душі. Просто я більше не читаю «приведи тіло в стан, відповідний твоєму самовідчуттю». Я виглядаю на 50, але в душі мені 30. Все. Точка, крапка.

Так, для багато чого я занадто стара. Я занадто стара, щоб:

1. Мовчати

Якщо мені є, що сказати – я говорю, і не боюся бути неправильно зрозумілою, невірно почутою і не замислююся про те, що про мене  подумають інші. Це їхні проблеми, не мої.

2. Переживати через те, як я виглядаю

Мій чоловік (так, я заміжня) запропонував мені поснідати в кафе. Я пішла збиратися і виявила, що сухий шампунь (і взагалі шампунь) скінчився. А джинси я вже двічі одягала. І три роки тому я б точно сказала йому, що не готова в такому вигляді кудись йти.

3. Мати слабкості

Це не слабкості. Це мої бажання, і я їх реалізую. Мені не соромно читати бульварний роман, слухати леді Гагу, пританцьовуючи, їсти чізкейк о 2 годині ночі і дивитися мелодрами.

4. Носити незручне взуття

Взуття – щоб було зручно ходити. Воно повинно бути м’яким, комфортним, відповідати сезону і бути мені за розміром. І так, я одягну сандалі на шкарпетки, якщо побоююся, що за довгий день мені натре ногу. Моя нога важливіша, ніж та нестерпна психологічна травма, яку я, можливо, завдам чиїмось естетичним почуттям.

5. Вибачатися за бардак

Прошу вибачення, ви мене наймали, щоб я тримала цей будинок в чистоті? Нічого, що це мій будинок? У мене не було настрою, і я не прибрала – ваше яке діло?

6. Збирати натовп друзів

Тому що не можна запросити Мері, не покликавши Джека, а Джона – не згадає про Лаурі. Якщо я хочу бачити Мері, я кличу Мері. І нормально сприймаю її відмову, якщо з Джеком їй веселіше.

7. Збирати мотлох

Я викреслила з лексикону фразу «А раптом знадобиться». Якщо я прямо зараз не знаю, навіщо мені ось ця штуковина, вона відправляється на смітник.

8. Бути оптимістом

Я занадто стара для багато чого. І я щаслива, що я встигла це усвідомити до того, як мені в голові гепнули кам’яну плиту з написом «тут лежить Мішель, вона все життя прожила не так, як хотіла, і померла нещасною»

Будьте щасливі і подумайте, що радує вас, а не інших, що потрібно саме вам, а не вашим батькам, друзям або начальнику.

PS  Будьте щасливі і бережіть себе!

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!