Як допомогти дитині позбутися від шкідливих звичок

Як допомогти дитині позбутися від шкідливих звичок

Погані звички у дітей – адже їх помічають всі батьки. Малюк смокче пальчик, гризе нігті або ковпачок ручки, висмикує волосся, вії, кусає губи, смикає плечима, накручує волосся на палець. Подібних звичок існує безліч. Ми, дорослі, повинні навчитися допомагати нашим дітям від них позбавлятися.

Погані звички говорять про емоційний стан дитини. Уважно потрібно поспостерігати за малюком, якщо звичка у нього з’явилася раптово.

Деякі причини виникнення:

– У тому випадку, якщо ваш малюк пережив травмуючу подію або став свідком такого;

– Зміни в житті дитини (переїзди, зміна дитячого садка або школи, поява другої дитини, смерть одного з близьких родичів, розлучення батьків);

– Емоційне відкидання з боку одного або обох батьків, застосування фізичних покарань;

– Мама і тато дуже суворі або пред’являють не відповідаючі віку вимоги;

– Крихітці не приділяють достатньо уваги, турботи, любові;

– Абсолютно непослідовна система виховання;

– Головним джерелом напруги може бути дитячий сад або школа;

Список може бути дуже довгим …

Дорослим важливо розуміти, що поява такого роду звичок говорить про те, що дитині неспокійно, некомфортно, страшно. Деякі з звичок кажуть про аутоагресії (агресії, спрямованої на самого себе). Діти відчувають нервове напруження і такими способами намагаються від нього позбутися.

Що робити батькам? 

Ніколи не сваріть, не карайте, не соромте. Всі перераховані методи лише погіршують становище. Напруга дитини лише посилиться.
Не намагайтеся ставити запитань «Навіщо або чому ти гризеш нігті?». У дитини немає відповіді на це питання. Більшість подібного роду дій відбуваються абсолютно неусвідомлено. У такому випадку дитина не в змозі сформулювати причинно-наслідковий зв’язок.

Проаналізуйте ситуацію. У чому може критися причина напруги дитини. Яка атмосфера в сім’ї, які взаємини у вас з дитиною. Чи не доводилося дитині переживати стресових або травмуючих подій за останній час. Яка атмосфера в садку або в школі?

Для початку стабілізуйте внутрішню сімейну атмосферу. Дитина повинна відчувати себе вдома спокійно захищено. Якщо ваші відносини з дитиною погіршилися – займіться їх відновленням.
Виключіть претензії, покарання, жорсткий контроль і високі вимоги. Частіше хваліть малюка і говоріть, що любите.

Пропонуйте дитині різні способи прояву почуттів. Використовуйте не тільки вербалізацію, але і різні арт-терапії (малювання, ліплення), спортивні секції, творчі заняття (танці, спів).
Обов’язково дотримуйтеся режиму дня. Якщо ваша дитина занадто завантажена, то варто переглянути його час і інтенсивність зайнятості.

Ніколи не залякуйте дитину «не будеш слухатися, Баба-Яга забере», «будеш так себе вести – віддам в дитячий будинок».
Ніколи не застосовуйте фізичного і психічного насильства над дітьми. Багатогодинне мовчання батьків після сварки переноситься дитиною вкрай складно!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!