Як допомогти дитині, яка занадто багато переживає?

Як допомогти дитині, яка занадто багато переживає?

Тривожним дітям потрібна увага батьків. Невже ви думаєте, що у малюків немає приводу для занепокоєння? Так, вони поки не заробляють гроші, у них немає серйозних домашніх обов’язків. Але це не означає, що тривога обходить їх стороною.

Діти можуть переживати через уроків, іспитів, проблеми в спілкуванні з однокласниками і всьому, з чим стикаються в школі або вдома. Тому, якщо малюк занадто часто переживає про щось, не відкидайте його, думаючи, що це просто дурниці.

ДІЗНАЙТЕСЯ ПРИЧИНУ

Зазвичай діти турбуються про проблеми в школі: оцінках, іспитах, взаєминах з однокласниками. Буває так, що в класі поширений буллінг і над дитиною знущаються. Щоб зрозуміти, як заспокоїти малюка, дізнайтеся причину.

Щоб дитина розповіла вам причину свого занепокоєння, покажіть, що вам це дійсно цікаво, що ви його розумієте і зможете підтримати. Ніяких виразів а-ля «Знову через дурниці переживаєш?» або «Хлопчики не плачуть». Нехай дитина висловлює свої емоції. Хоче плакати? Будь ласка. Головне – вислухати і зрозуміти.

 ПОКАЖІТЬ ЗАНЕПОКОЄННЯ

Щиро переживайте і показуйте інтерес. Ваша дитина відчує, що його підтримують, і це полегшить його тривогу.

ВЧІТЬ

Навчіть малюка, як реагувати на проблеми і як їх вирішити без наслідків. Так ви покажете дитині, що всі питання, які викликають тривогу, дійсно мають рішення.

ПОРІВНЮВАТИ

Ні, не треба зменшувати проблеми малюка. Вони дійсно важливі. Але розкажіть, що це тільки невеликі тести, підготовка до дорослого життя. Ви можете згадати свої дитячі тривоги і показати, як вирішили їх і як це вплинуло на вас. Порівняйте себе в дитинстві і зараз, покажіть, що завдяки подоланню проблем, ви стали сильнішими.

Підтримуйте дітей, але не вирішуйте питання за них. Навіть якщо дитину залякують в школі, спочатку дайте йому можливість розібратися з проблемою самому. Це тільки зміцнить характер і розвине в ньому сильну особистість.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!