Як ефективно використовувати моменти, коли нічого не хочеться робити

Як ефективно використовувати моменти, коли нічого не хочеться робити

З кожним з нас таке траплялося: терміни підтискають, а мозок і тіло відмовляються працювати.

Як тільки такі періоди не називають: творча криза, інтелектуальний застій, відсутність натхнення … Я б назвав їх моменти порожнечі. У моєму житті їх було так багато, що я навчився з ними справлятися і навіть витягувати з них користь. Ось кілька порад, перевірених на власному досвіді.

1. Усвідомте свої статки

Не заперечуйте і не біжіть, так ви тільки заженете себе в глухий кут неробства. Замість того щоб долати небажання працювати, визнайте свої статки. Не бійтеся подивитися в дзеркало і сказати, що у вас поганий день, мозок не працює і здається, що не запрацює вже ніколи.

Чим спокійніше ви ставитеся до таких моментів, тим простіше з ними справлятися. Навіть у самих успішних підприємців і великих творців бувають такі періоди.

2. Встановіть часові рамки

Тепер, коли ви зрозуміли, що з вами відбувається, проявіть терпіння. Дозвольте моменту тривати два дні. Але не більше: потім вам потрібно буде знову працювати. Викорінити періоди, коли ви неефективні, неможливо, але реально знайти над ними контроль, встановивши ліміт часу. Дозвольте собі зупинитися, розуміючи, що це не назавжди.

3. Візьміть урок

Не варто просто сидіти на дивані в очікуванні припливу сил – використовуйте цей час ефективно. Дозвольте мозку блукати. Нехай він полює за випадковими думками, вчиться в процесі мислення, експериментує. Згадайте, що передувало моменту порожнечі. Над чим ви працювали? Можливо, ви витратили занадто багато часу на виснажливий проект, і тепер мозок потребує глибокого перезавантаження?
Поміркуйте над ситуацією. Можливо, ви зможете отримати з ситуації приховані уроки.

4. Відправляйтеся в подорож

Іноді кращий спосіб впоратися з моментами порожнечі – це турбота про себе. Подорожі в поодинці – ефективний спосіб турботи про мозок, тіло і душу. Пам’ятайте: у вас тільки два дні, проведіть їх в новому місці.

Якщо моменти порожнечі стали виникати все частіше, можливо, довгий час ви ставилися до себе занадто суворо. У цьому випадку просто необхідно змінити обстановку, щоб перезапустити «творчий двигун» і відновити продуктивність.

5. Складіть графік зміни діяльності

Змушуючи себе робити те, чого нам не хочеться, ми лише підсилюємо стрес, і інтелектуальна діяльність рано чи пізно стає неможливою. Ви ж пам’ятаєте – це просто один з таких днів. Займіться тим, що вам дійсно цікаво. А потім чергуйте цю діяльність з роботою над основним проектом. Зміна діяльності допоможе вибратися з рутини.

6. Змиріться з тим, що ви не всесильні

Іноді, змінивши діяльність, нам вдається обдурити мозок. Але бувають стани, коли потрібно просто зупинитися і визнати той факт, що ми не Супермен і не Чудо-Жінка і повністю позбутися від моментів порожнечі ніколи не зможемо. І це нормально.

7. Не забувайте про те, якою силою володієте

Не виходить змиритися з моментами порожнечі? Нічого страшного. Не сваріть себе, просто продовжуйте спроби. Нагадуйте собі, що в ваших силах знову стати креативним і продуктивним, потрібно лише трохи почекати.

Не варто уникати моментів порожнечі. У них прихований глибокий сенс. Іноді мозку і тілу потрібно зупинитися і перезавантажитися.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!