Як навчити дитину самостійності?

Як навчити дитину самостійності?

Ви напевно помічали, що в дитячому садку деякі діти намагаються одягтися самостійно – пихтять над неслухняними гудзиками, але всім завзяттям домагаються свого. А інші просто чекають, коли їх одягнуть батьки. Аналогічну ситуацію також можна спостерігати на святах. Деяких дітей годують з ложечки, а інші діти, хоч і не так акуратно, але намагаються їсти самі.

Безумовно, найчастіше батькам простіше і швидше самим застібнути на дитині гудзики або прибрати його іграшки. Але як довго це триватиме? Рано чи пізно малюкові доведеться вчитися виконувати ці дії самостійно. Якщо ви хочете щоб у вас виросла самостійна дитина, потрібно про це подумати як можна раніше.

Як навчити дитину самостійності?

Кілька практичних порад батькам:

Хваліть дитину. Розвиток самостійності починається вже з трьох років, коли ваше чадо починає копіювати ваші дії. Якщо ваш малюк сам прибрав тарілку в раковину, обов’язково похваліть його. Це додасть дитині впевненості і заохотить його до самостійних дій в подальшому. Якщо ж батьки не помічають поривів дитини до самостійності, у малюка пропадає бажання отримати нові навички, так як немає стимулу.

Не сваріть дітей за спроби зробити щось самостійно. Нехай він залив скатертину, наливаючи собі воду, або зламав машинку, намагаючись «залатати» її. Але ж це його перші кроки до самостійності. Коли ваше чадо вперше почне проявляти самостійність, ні в якому разі не зупиняйте його, якщо тільки немає загрози здоров’ю. Навіть якщо ви забороняєте малюкові виконувати певні дії, наприклад, користуватися ножем, робіть це спокійно, без лайки. Часта критика вбиває у дитини бажання віру в свої сили, він починає думати, що у нього нічого не виходить

 Учіть дитину. У вихідні можна виділити час на розвиток самостійності. Покажіть своєму чаду, як надягають рукавички або як зав’язувати шнурки. Змагаються з ним на те, хто швидше зробить ту чи іншу дію. Самостійний дитина буде рости на ваших очах.

Не намагайтеся полегшувати життя дитині, надто допомагаючи йому. Нехай ваша дитина відчує себе самостійним. Гіперопікою називається поведінка батьків, коли він під будь-яким страхом, гасить активність дитини і не дає йому розквітнути як самостійній людині. Діти таких батьків можуть відставати в розвитку.

У дитини немає шансу вирости самостійним, якщо ви все робите замість нього, наприклад, не чекаєте, коли він сам зав’яже собі шнурки від черевиків або вимиє ручки, а говорите йому, що це у вас вийде швидше.

Запитуйте думку у вашої дитини, як у дорослого члена сім’ї. Давайте дитині проявляти самостійність навіть при виборі одягу, зачіски або дизайну дитячої кімнати.

Залучайте дитину до роботи по дому. Йому це дуже сподобається. Запропонуйте дитині допомогти вам. Ваше чадо з задоволенням повозиться з тістом і допоможе вам прибрати пил. Спільна робота дасть дитині відчути наскільки він вам дорогий і значущий. Також це допоможе розвитку самостійності.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!