Як перестати мучити себе минулим: дуже просте і мудре рішення

Як перестати мучити себе минулим: дуже просте і мудре рішення

Спогади про минуле і боязнь майбутнього можуть сильно отруїти нам життя. Зацикленість на цьому заважає зосередитися на повсякденних завданнях, підсилює тривогу, що негативно позначається на якості життя.

Але мало хто знає, що великий філософ Артур Шопенгауер ще в середині XIX століття запропонував дуже просте і мудре рішення, здатне вгамувати цю тривогу. У статті ми розповімо вам про нього.

Філософи давнини і сучасні психологи твердять, що потрібно вчитися жити в сьогоденні, не мучити себе спогадами про минуле і боязню майбутнього. Ось, наприклад, у Сенеки: «Одне дане істинно і дійсно, лише воно – час реально поточний, і тільки в ньому протікає наше буття. Тому слід було б завжди привітно ставитися до нього і, отже, свідомо насолоджуватися кожною стерпною хвилиною, вільною від неприємностей і болю; не слід затьмарювати такі хвилини жалем про нездійсненні в минулому мрії або турботами про майбутнє ».

Але як це зробити? Розумом ми це розуміємо, але як змусити мозок працювати в потрібному напрямку, щоб не затьмарювати єдиний реальний для нас час – справжній? І тут знову краще звернутися до великого.

Той же Сенека говорив, що «кожен день – це нове життя». Шопенгауер розвинув цю думку: «Кожен день – життя в мініатюрі: пробудження і вставання – це народження, кожний свіжий ранок – це юність, і засипання – смерть». Якщо спробувати саме так ставитися до кожного дня, то він заграє новими фарбами. Ви тільки уявіть: кожен день – нове життя! Нове! І ввечері воно закінчиться. Все, його більше немає. Так що про нього шкодувати? Вранці буде інше, яке знову закінчиться ввечері. Так навіщо про нього турбуватися заздалегідь? Є тільки один день – завжди і у всіх тільки один день.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!