Як подолати дитині зайву прихильність до мами

Як подолати дитині зайву прихильність до мами

Розібравшись з причинами, можна робити ряд заходів щодо їх усунення.

Ось деякі рекомендації для батьків малюка, прислухаючись до яких, можна домогтися того, щоб дитина змогла хоча б на деякий час залишатися без мами:

  • Найчастіше залишати дитину з родичами. Чим більше дитина буде спілкуватися зі своїм батьком, бабусями і дідусями, тим непомітніше для нього буде мамина відсутність.
  • Завжди стримувати обіцянку. Пообіцявши малюкові, що мама повернеться через 10 хвилин, необхідно стримати слово. Якщо мама запізниться, то дитина почне переживати і в наступний раз відпустити маму йому буде важче.
  • Не можна йти так, щоб дитина цього не знала. Малюк може просто втратити маму, і сильно злякатися. Необхідно перед відходом завжди ставити дитину до відома, що мамі потрібно вийти ненадовго.
  • Збільшувати час відсутності поступово. Не можна кидати дитину одного надовго, перший час відсутності мами не повинні перевищувати 5 хвилин. Щоразу час відсутності можна збільшувати, але не більше ніж на 5-10 хвилин.
  • Приділяти дитині належну увагу. Важливо не просто бути присутнім, а займатися з малюком, грати в рухливі і розвиваючі ігри. Ну і звичайно потрібно частіше обіймати й цілувати дитину, щоб дитина знала, що батьки її люблять. І найважливіше: ніколи не можна лякати дитину тим, що батьки кинуть його через погане поводження.
  • Головне – проявити терпіння. Незабаром дитина зрозуміє, що мама йде ненадовго, і що мама завжди буде повертатися, не дивлячись ні на що.

Якщо ж при всіх вжитих заходах дитина все одно не залишиться одна, то мамі доведеться навчитися виконувати всі домашні справи разом з нею.

А здійснення покупок можна поєднати з прогулянкою на свіжому повітрі. При такому підході з малюка вже точно виросте справжній помічник, завжди готовий прийти мамі на допомогу!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!