Як з користю хвалити дитину?

Як з користю хвалити дитину?

Ви коли-небудь замислювалися над тим, що хвалити дитину набагато важче, ніж лаяти? Ми, дорослі, часто висловлюємо невдоволення поведінкою крихти, що вже й не помічаємо цього. А може все ж висловлювати позитивне ставлення до вчинків дитини, ніж негатив?

Похвала – головні ліки в життя маленької людини. Він ще багато не вміє, багато не знає, а ми, батьки, оцінюємо його поведінку саме зі своїх позицій. Як це так, не вміти написати правильно букву або не вміти читати прості слова, не розумітися на найпростішої арифметики? Нам це дуже просто, а юному школяреві – ні. Ми лаємо, тим самим занижуючи самооцінку чада. Почувши раз слова обурення, ваш юний школяр буде боятися своїх невдач в майбутньому.

Якщо ви бачите, що син або дочка прийшли додому з поганою оцінкою в щоденнику, не поспішайте картати себе, що ось, моє улюблене сонечко і так погано вчиться! Невже у вас все завжди виходить? Ви не ідеал, дитина це бачить і розуміє, тому всередині школяра виникає протиріччя: чому я повинен робити все бездоганно і не мати право на помилку?

Якщо ви задумалися, як правильно хвалити дитину, то пам’ятайте, що найкраще допоможе:

  • підтримка;
  • допомога в тому, що не зрозуміле;
  • похвала і визнання завжди породжують бажання зробити ще краще;
    спокійна вказівка помилок, які можна виправити, щоб робота стала ідеальною.

Що робити, як хвалити, якщо по факту це робити не можна, але треба? Постарайтеся помітити що-небудь хороше, нехай його і знайти непросто, але воно ж обов’язково є, а якщо зовсім немає, то не гріх і придумати:

  • похваліть за оцінку з іншого предмета – хорошу, навіть якщо це малювання або фізкультура – дитина ще не розуміє, що один урок важливіше іншого для вас;
  • похваліть за те, що сьогодні намагався і писав на уроці математики акуратніше, ніж вчора (позавчора);
  • похваліть за те, що п’ята буква в роботі сьогодні написана ідеально. А зможеш і в домашній всі букви написати саме так? Адже це явна п’ятірка!

Якими словами хвалити дитину не скаже вам ніхто. Кожен повинен підібрати для себе щось індивідуальне. Просто вчіть дітей позитиву, виховуйте прагнення виправити ситуацію, а не посипати голову попелом в разі невдачі. Адже саме вміння проаналізувати те, що сталося, і спробувати ще раз, а не засмучуватися – запорука успішності в майбутньому.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!