Як змінити спосіб мислення, щоб залишатися задоволеною собою і життям!

Як змінити спосіб мислення, щоб залишатися задоволеною собою і життям!

У вашому оточенні напевно є такі люди: позитивні, задоволені собою і життям. Що б не сталося, вони залишаються оптимістами. Не те щоб вони заперечували або ігнорували злети і падіння, вони приймають те, що відбувається, але не зациклюються на цьому. Таке ставлення до життя можна назвати «реалістичним позитивізмом». І цей образ мислення можна перейняти.

Почнемо з головного: позитивними народжуються чи стають? І те й інше: у кожного є необхідний потенціал. Розвивати його не тільки бажано, але й необхідно, адже реалістичний позитивізм – ментальна установка, яка допомагає рости над собою і створювати життя, яке до душі.

Пропоную чотири стратегії розвитку  позитивізму.

1. Сприймайте те, що відбувається в перспективі
Ми часто плутаємо сприйняття з реальністю. Сприйняття – не факти, а наша інтерпретація подій, і іноді вона не має нічого спільного з тим, що трапилося насправді. Тому кожен раз корисно розглядати найгірший, кращий і нейтральний варіант. Якщо сьогодні обіцяли сніг, це може бути і сніжна буря (найгірший варіант), і яскраве сонце (кращий варіант), і невеликий снігопад (найбільш імовірний варіант).

Також допомагає поглянути на те, що відбувається в ширшій перспективі. Нагадайте собі: все могло бути набагато гірше. Наступного разу, коли у вас буде пригнічений настрій, подивіться документальний фільм про людей в складних життєвих ситуаціях. Це миттєво змінить ваше сприйняття ситуації і підкаже свіже рішення: якщо вони впоралися, зможу і я. Ситуацію завжди можна змінити – навіть просто помінявши погляд на неї.

2. Ставте більш високі цілі
Оптимісти бачать можливості, а песимісти – перешкоди. Те, на чому ми фокусуємося, багато в чому визначає наше сприйняття світу, тому різниця цих підходів визначає якість життя. Визнайте наявність проблеми (реалізм), а потім перемістіть фокус уваги на вирішення ситуації (позитивізм).
Важливо не тільки концентруватися на вирішенні проблеми, а й мислити масштабно. Якщо ми хворі, крім пошуку методів лікування (вирішення проблеми) потрібно ставити більш глобальні цілі. Чого ми хочемо в перспективі? Може  відправитися в кругосвітню подорож? Або народити дитину? Почніть думати про це вже зараз.

3. Надихайте і підтримуйте себе
Внутрішній діалог впливає на наше життя: або зміцнює нашу впевненість в собі і самооцінку, що допомагає рухатися вперед і досягати цілей, або змушує вважати, що ми не впораємося з поставленим завданням, і в результаті ми втрачаємо час і енергію.

Кожен виклик – це можливість дізнатися про себе щось нове і стати ближче до ідеалу, до якого ми прагнемо. Не забувайте визнавати свої зусилля, прогрес і досягнення, і позитивний внутрішній діалог стане основою вашого успіху.

4. Шукайте зразки для наслідування
Дивіться на тих, ким захоплюємося, і черпайте в цьому натхнення – відмінний спосіб змінити те, що ми вважаємо реальністю. Дивлячись на них, ми бачимо: можливо все, а значить, і нам варто ставити більш сміливі цілі. Давно мріяли стати більш спортивним, але вважаєте, що вже «занадто пізно»? Подивіться на Фауджа Сінгха, який пробіг марафон в 89 років. Шукайте приклади, які надихнуть особисто вас.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!