Чому американці ходять в будинку у взутті?

Багато хто, напевно, помітив, що в американських фільмах герої ходять по будинку, не знімаючи взуття. Вони навіть в ліжко можуть залізти в туфлях або чоботах. Виявляється, це не зовсім вже голлівудське перебільшення. Там дійсно так ходять. І чомусь епідемій хвороб не спостерігається.

У наших широтах таке важко уявити. Кожен знає, що приходячи додому потрібно зняти взуття. А в осінній період ще і добре промити від сантиметрового шару бруду. Це важливе питання гігієни. У США, Великобританії, Новій Зеландії та Австралії все навпаки. У багатьох будинках зняти взуття і ходити босоніж або в шкарпетках – моветон.

Справа в тому, що жителі цих країн вважають за краще мало пересуватися по місту, використовуючи для цього особистий автомобіль або таксі. В машинах «англо-сакси» люблять чистоту. Так що там підхопити на підошву пил, бруд або пісок менше шансів, ніж у нас. У тих, хто проживає в приватному будинку, гаражі вбудовані прямо в будинок. Тому відразу після машини він потрапляє в чистий будинок.

Ще одна відмінність жителів Заходу. У будинках на їх підлозі не лежить килим, який збирає пил. Якщо щось і забруднилася, то це легко виправити за допомогою щітки. Тому сидіти на підлозі і навіть їсти на ній для британця або австралійця не так страшно.

На їх підлозі бактерій не така сила-силенна, як у нас. Та й коли живеш в приватному будинку клопітно постійно знімати-надягати взуття по кілька разів на день, переходячи з будинку, скажімо, на веранду.

Але і з чистотою на тротуарах там йде набагато краще, ніж у нас. Для таких країн, як США, Нова Зеландія в порядку речей, коли кілька разів на місяць там миють пішохідні доріжки. Причому часто з милом. За собачками теж прибирають за допомогою серветок. Тому ризик забруднити взуття рідше в рази.

До речі, траси в цих країнах будують так, щоб узбіччя була трохи нижче основної дороги. Це дає змогу вимивати бруд під час дощів. Тут навіть в білосніжних кросівках мало шансів забруднитися.

Однак не потрібно думати, що жителі США, Великобританії, Новій Зеландії та Австралії поголовного ходять у взутті вдома. Є в цих країнах і неблагополучні райони, де рівень пилу, бруду і сміття набагато більший навіть, ніж у нас.

Десь не гребують прибрати екскременти своїх домашніх вихованців, а десь викинуть на вулицю обгортку від цукерки чи жуйки. Все, звичайно, залежить від виховання. Один носить чоботи і знімає їх тільки перед сном. Інший в будинку змінює вуличне взуття на домашнє.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!