Ось чому кішки приносять господареві свою здобич!

Ось чому кішки приносять господареві свою здобич!

Власникам вільно гуляючих кішок добре знайома така ситуація: ви відкриваєте двері свому улюбленцю, а на порозі вас чекає подарунок у вигляді убитої здобичі.

Здавалося б, навіщо вбивати невинну тварину, коли миска повна смачного і корисного корму? Перш ніж вирішити, що ваша кішка просто холоднокровна, безжальна вбивця, спробуйте розібратися в причинах такої поведінки.

Чому кішки приносять господареві додому вбитих ними тварин?

Мисливський інстинкт.

За своєю суттю кішки, перш за все, мисливці. Згідно з даними нещодавно проведеного дослідження, здичавілі і вільно гуляючі коти і кішки відповідальні за мільярди убитих птахів і дрібних тварин.

Це не означає, що вони за своєю природою злі, просто вони добре пристосовані до хижого способу життя. Незважаючи на те що кішки вперше були одомашнені близько 10 тисяч років тому, вони зберігають тонкі мисливські інстинкти своїх диких предків. Хоча, багато хто з нявкаючих домашніх вихованців не завжди їдять і навіть деколи не вбивають свою здобич, зловити собі «їжу» є необхідністю, обумовленою еволюцією.

Батьківський інстинкт.

Найчастіше така поведінка з’являється у самок. Це пов’язано з проявом батьківського інстинкту. В диких умовах матері вчать дитинчат правильно харчуватися, з раннього дитинства приносячи їм убитих тварин і птахів.

Домашні кішки також володіють цим інстинктом.

Сьогодні домашні кішки часто виявляються нездатними давати потомство, і, відповідно, їм нікому передати накопичений поколіннями досвід. Саме тому вони вибирають своїх господарів, тому що ви – господарі – є сім’єю кішки, тими, про кого вона повинна піклуватися.

Тому перш ніж насварити вихованця за не дуже бажаний подарунок, оцініть те, що стало причиною такої поведінки, і оціните знак турботи і демонстрацію мисливськоїмайстерності гідно.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!