Десяте місце посів Центральний вокзал Нью-Йорка – 21,6 мільйона гостей. Найдавніший вокзал міста приймав подорожніх на 2 поверхах і 44 платформах. У залі очікування вони розглядали велетенську карту зоряного неба і міркували про таємний залізничний шлях Рузвельта, схований десь у надрах споруди. Цікавинка цього місця — темна пляма, розташована на стелі біля сузір’я Рака. Її залишили в нагадування курцям після розчищення купола від нашарування нікотинових смол!

Дев’яте місце належить Ніагарському водоспаду – 22 мільйони туристів. Побачити природну дивовижу можна з території США і Канади, а також з неба. Гелікоптер, пішохідні містки й балкони — будь-що для потреб відвідувачів. Тут навіть діє нічна підсвітка води!

Восьму та сьому сходинку рейтингу поділили храми Мейдзі Дзингу та Сенсодзі у м.Токіо – 30 мільйонів відвідувачів прийняв кожен із них. Навряд чи туристи приходили, щоб вшанувати імператора Мейдзі — радше, насолодитись парком його посмертного храму з 365 різновидами кущів. У монастирі Сенсодзі їм пропонували наосліп придбати собі долю — якщо трапиться погана, її можна залишити тут.

Шосте місце — центральний бульвар Лас-Вегасу і 30,5 мільйонів пішоходів. Не кожен з них — азартний гравець, але всі гості Лас Вегас Стріп захоплені вогнями казино і готелів. Останні приваблюють туристів виставковими залами й музеями, розташованими просто в холах. Найбільш відомий вміщує 250 000 ретро-автомобілів!

Четверту і п’яту сходинку топ-10 ділять між собою Центральний парк Нью-Йорка та Юніон-Стейшн у м. Вашингтон, які відвідали 40 мільйонів осіб. Краєвиди зеленої оази Мангеттена знято у 250 фільмах, вони притягують і глядачів, і відвідувачів. Інтер’єри залізничного вокзалу Вашингтона виконані з мармуру, граніту й золота. Сюди приходять не тільки за квитками, а й за враженнями.

Третє місце — Таймс-Сквер у Мангеттені, який щороку збирає близько 60 мільйонів охочих побачити театральний Нью-Йорк. Цю площу також називають “перехрестям світу” і вважають за символ США. Саме тут височіє Куля Часу, якою увінчано редакцію газети Таймс. З 1907 року туристи приходять сюди в новорічну ніч, щоб побачити як ця куля приземлюється на дах будівлі з неба. Дійство знаменує початок нового відліку 365 днів. Всі вивіски на будівлях Таймс Сквер — неонові.

Другу позицію зайняла площа Конституції в м. Мехіко (столиця Мексики) – 85 мільйонів відвідувачів. Раніше на її місці височів палац індіанця Монтесуми ІІ, а тепер — адміністративні й релігійні споруди в стилі бароко. Найбільша площа Латинської Америки й друга за величиною у світі досі зберігає архітектуру давніх ацтеків.

Лідер топ-10, складеного у 2019 році — Гранд Базар у м. Стамбул, який прийняв 91 250 000 покупців і продавців за рік. Серед них було чимало туристів, адже колорит східного ярмарку не менш цікавий, ніж музеї та храми Туреччини. Цей критий ринок займає 58 вулиць столиці. Окрім 4 000 магазинів, тут є власна мечеть і навіть цвинтар! Зайти в Капалі Чарши (місцева назва) можна через 18 воріт. Якихось дві сотні років тому ринок був центром торгівлі рабами. Сьогодні тут продають ювелірні прикраси, спеції, килими й безліч сувенірів. Не зважаючи на те, що ціни в Гранд Базар вищі, ніж деінде в Стамбулі, це найбільш відвідуване місце світу!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!