Дванадцять років тому Фелікс Фінкбайнер , дев’ятирічний школяр з Баварії, вперше всерйоз задумався про кліматичні зміни. Занепокоєння хлопчика було зрозумілим, адже глобальне потепління загрожувало його улюбленим тваринам – білим ведмедям.

Тоді ж Фелікс дізнався про кенійську активістку Вангарі Маатаї, що отримала в 2004 році Нобелівську премію миру за внесок в збереження африканських лісів: за 25 років вона і її соратники посадили в Кенії 30 млн дерев.

Надихнувшись її прикладом, Фелікс поставив за мету посадити на своїй батьківщині мільйон саджанців. Першим з них стала яблуня недалеко від входу в його школу.

Незабаром до підлітка приєдналися однолітки. Їх гурток швидко розростався; по закінченні декількох років про проект Plant for the Planet, який очолив Фелікс, знали далеко за межами його рідного міста Уффінг-ам-Штаффельзее. Спільними зусиллями діти виконали мрію Фелікса: мільйонне дерево було посаджено в 2010 році.

Школяр, наділений даром красномовства, не раз виступав з доповідями перед самою різною аудиторією: від однокласників до членів Європейського Парламенту. У 2011 йому довелося прочитати промову на спеціальному засіданні ООН.

Сьогодні суспільство Plant for the Planet налічує 100 000 членів, наймолодшому з яких всього 9 років. Їх головна мета – посадити трильйон дерев, по 150 штук на кожного жителя планети.

Самому Феліксу вже 21 рік, він вчиться в лондонській Школі східних і африканських досліджень.

«Все йде до того, що жертвами кліматичних змін станемо ми. Діяти – в наших інтересах. Нам не можна чекати 20-30 років, поки наше покоління виросте. Зараз ми можемо направити дорослих », – переконаний Фелікс.

Товариство діє не тільки в Німеччині. Зараз, наприклад, на утриманні дітей знаходиться плантація-розплідник в Мексиці, де ростуть 300 000 саджанців. До 2020 року ентузіасти планують висадити в Північній Америці 10 млн дерев.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!