Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю.

Звичка порівнювати

Звичка порівнювати себе з іншими і дивитися на інших знизу вгору – вірна ознака залежності. Заперечуючи свою унікальність, ви зраджуєте себе. Оцінюючи себе через інших, ви ризикуєте ніколи не дізнатися себе справжнього.

Ігноруючи джерело власної сили, ви приречені на пошук господаря, поводиря, які (будьте впевнені) неодмінно знайдуться. Якщо ви не придумаєте, що робити зі своїм життям, з’являться ті, хто зробить це за вас.

Звичка змагатися

Поки ображене его – ваш єдиний стимул, ви будете жити наввипередки. Завжди будуть ті, хто краще і у кого більше. Тільки мета життя в тому, щоб бути, а не змагатися. Бути собою, а не краще сусіда.

«Тільки нещасна людина намагається доводити, що вона щаслива; тільки мертва людина намагається довести, що вона жива; тільки боягуз намагається довести, що він хоробрий. Тільки людина, яка знає свою низовину, намагається довести свою велич ». – Ошо.

Звичка сподіватися

Відмовляючись вірити в себе, ви живете в надії та очікуванні. Ви сподіваєтеся, що вас підхопить протягом або з’явиться той, хто вас пронесе через життя. Ви весь час чогось чекаєте і не знаєте, чого очікувати. Вас лякає життя, але відповідальність лякає вас більше.

Живучи за чужим сценарієм і чиєюсь наводкою, ви позбавляєте себе магії життя. Чудеса не на витоптаних дорогах, а на незвіданих стежках. Одного разу ризикнувши і звернувши на своєму повороті, ви виявите, що вам не потрібні провідники.

Звичка шукати схвалення

Коли ви не знаєте собі ціну, вам доводиться вдаватися до оцінки на стороні. У пошуках визнання, ви робите не те, що вам хочеться, а те, що принесе вам монетку в скарбничку заслуг. Але его не знає насичення.
І чим більше визнання ви отримуєте, тим більше вам потрібно для підкріплення власної значущості.

Виходить замкнуте коло. Вирватися з нього можна, зрозумівши, що ваша цінність йде зсередини, а не складається з суми сторонніх оцінок.

Звичка маніпулювати

Коли ви не вірите в свої сили, ви використовуєте чужі для досягнення власних цілей. Волею-неволею ви стаєте маніпулятором. Вам доводиться вдаватися до всіляких хитрощів і трюків: тиснути на жалість, апелювати до совісті і грати на почутті провини.

А коли старі кнопки залипають, доводиться намацувати нові. Розвивається спритність рук, але не віра в себе. Використовуючи і принижуючи інших, ви не зміцните свою самооцінку. Замість того, щоб маніпулювати, знайдіть, як себе мотивувати.

Автор: Тетяна Семенова

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!