6 способів натренувати мозок, щоб стати щасливим

6 способів натренувати мозок, щоб стати щасливим

Розмірковуючи про щастя, ми думаємо спочатку про те, як це складно, а потім, озираючись на своє життя, вирішуємо, що і так цілком щасливі. Ніл Пасріча, канадський письменник і директор Інституту глобального щастя, впевнений: щоб бути щасливим, достатньо просто тренувати мозок.

Протягом багатьох років працюючи з людьми, Ніл Пасріча  повністю переконався в тому, наскільки всім їм важко дається відчуття щастя.

1. Три прогулянки
За словами дослідника Аманди Хайд , фізично активні люди більш позитивні порівняно з тими, хто вважає за краще не фізичну активність, спорт або гімнастику, а інший вид розслаблення і відпочинку. «Більш того, ми виявили, що позитивний настрій ще більше збільшується саме в ті дні, коли ми підтримуємо свою фізичну форму на висоті».

Це не зажадає від вас багато часу: півгодини швидкої ходьби три рази на тиждень. Доведено, що тридцятихвилинна швидка ходьба або пробіжка допомагають лікувати депресію навіть краще, ніж медикаменти.

2. 20-хвилинний твір
Протягом 20 хвилин пишіть про те, що хорошого і позитивного відбулося з вами сьогодні, і це точно зробить вас щасливішим. Чому? Тому що ви переживете цей досвід знову і знову: поки будете писати і перечитувати, ваш мозок немов перенесе вас назад, туди, де вам було добре.

Саме такий експеримент був проведений в Техаському університеті: сімейним парам запропонували згадувати і записувати все позитивне, що відбувалося з ними протягом дня (їх попросили приділяти цьому по 20 хвилин три рази на день). Згодом з’ясувалося, що ці люди стали більш щасливими, як і їхні стосунки.

 3. Будьте ласкаві і спонтанні
П’ять добрих справ в тиждень – і ви станете щасливіше! Спробуйте (просто так) заплатити за каву подружки, допоможіть сусідові покосити газон або напишіть лист подяки консьєржу. Експеримент показав, що настрій всіх тих, хто придумував, як допомогти ближньому, значно поліпшувався.

Чому? Відповідь проста: люди цінували їх допомогу, щиро дякували, і всім від цього ставало краще.

4. Повне відключення
Навчіться відпочивати, «відключаючись» від усього насущного. Спробуйте одного разу нічого не робити після роботи. Або проведіть «порожні вихідні»: це допоможе вам налаштуватися на новий лад і новий тиждень.

5. Знайти себе в потоці
Стан «потоку» – це особливий стан, який досягається через повне злиття людини з його діяльністю, коли замість втоми він відчуває прилив енергії. У стані потоку ми не помічаємо часу, забуваємо про голод і спрагу, не пам’ятаємо про соціальні ролі, розчиняючись в дії, яка здається нам важливішою і цікавішою.

6. Двохвилинна медитація
Команда Масачусетського інституту порівняла МРТ мозку людей до і після медитації. Виявилося, що після сеансу медитації частина мозку, що відповідає за співчуття і самопізнання, збільшилася, в той час як та частина, яка пов’язана зі стресом, зменшилася.

Дослідження показують, що медитація допомагає «програмувати» наш мозок, що підвищує рівень щастя.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!