Чому жінки повинні спати більше чоловіків?

Чому жінки повинні спати більше чоловіків?

Зізнайтеся чесно, скільки разів кохана людина звинувачувала вас у тому, що ви заснули «на найцікавішому місці» під час вечірнього перегляду чергового фільму?

За статистикою саме для жінок фінал фільму найчастіше залишається відкритим, так як вони просто його проспали. Найпростіше, побутове пояснення – ми ж весь день стільки всього зробили! Як тут не валитися з ніг ?! Здійснилося! Вчені знайшли цьому феномену відразу кілька пояснень і порадили всім дівчатам поспати довше.

Причина 1: жіночий мозок складніше влаштований
Якщо вірити висновкам британських вчених  структура нейронних зв’язків мозку жінки складніша чоловічих. З цієї причини ми від природи схильні до багатозадачності і є куди більш гнучкими у прийнятті рішень.

Однак все це призводить до колосальної витрати енергії і години сну, які необхідні для заповнення сил, несумірні з чоловічими витратами. Це не означає, що представники сильної статі більш ледачі або загальмовані. Просто жінкам необхідно як мінімум на 20 хвилин довше «перезавантажуватися» в ліжку. І це доведено!

Причина # 2: жінки сильніше страждають від недосипу
Ще один науковий висновок : жінки важче чоловіків переносять неякісний сон – стають страшно дратівливими, похмурими і депресивними. В купі з більш сприйнятливою нервовою системою це призводить до нових порушень сну!

Порочне коло замкнулося. Ще один негативний наслідок – якість нічного відпочинку може позначитися на згортання крові і, як наслідок, привести до закупорки судин. Чоловіча кровоносна і нервова системи в цьому відношенні більш міцні і не реагують на брак сну настільки чуйно.

Причина # 3: нічний сон впливає на інтелект
Ще один міжнародний експеримент. Вчені в Мюнхені проаналізували моделі сну 160 дорослих, щоб дізнатися, як це впливає на інтелектуальні здібності. Фокус дослідження був зроблений на, так зване, «сонне веретено» – період активності мозку в повільній фазі сну, яка не супроводжується сновидіннями. Виявилося, що чим більше і триваліше «веретено», тим вище показник IQ … у жінки!

А ось у чоловіків такої закономірності виявлено не було. Іншими словами: щоб добре і швидко міркувати, необхідно зробити сон важливим ритуалом.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!