Найкоротший тест на IQ. Всього 3 питання, але багато хто не справляється

Видання Mirror опублікувало тест на IQ з трьох простих математичних задач, які більше 80% відповідають не змогли вирішити правильно

Питання в тесті наступні, ви готові?

1. Біта і м’яч в сумі коштують $ 1,10. Біта дорожче м’яча на $ 1. Скільки коштує м’яч?

2. П’ять машин за п’ять хвилин виготовляють п’ять виробів. Скільки часу знадобиться 100 машин, щоб виготовити 100 виробів?

3. В озері ростуть латаття. Їх кількість щодня подвоюється. Щоб вони повністю заповнили собою озеро, буде потрібно 48 днів. Скільки днів потрібно, щоб вони покрили половину озера?

Подумали? Правильні відповіді будуть наведені нижче.

Спочатку тест був частиною дослідницької роботи, опублікованої в 2005 році професором Массачусетського технологічного інституту (MIT, США) Шейном Фредеріком. У дослідженні взяли участь більше 3 тис. осіб, в тому числі студенти Єльського університету і Гарварду.

Правильні відповіді дали тільки 17% учасників. А ось і вони:

Тест №1

М’яч коштує 5 центів. А не 10, як може здатися на перший погляд.

Нехай м’яч коштує х. Тоді біта коштує х + 1. Отже, біта + м’яч = х + (х + 1) = 1.1

  • 2х + 1 = 1,1
  • 2х = 0,1,
  • х = 0,05.

М’яч коштує 5 центів, а біта – 1,05 долара.

Тест №2

Як і раніше 5 хвилин. А в голову лізе число 100, правда?

Якщо для виготовлення 5 деталей потрібно 5 машин і 5 хвилин, то виходить, що 1 машина створює деталь протягом 5 хвилин, тобто для виготовлення 1 деталі потрібна 1 машина і 5 хвилин. Тому якщо ми маємо 100 машин, що працюють разом, і кожна за 5 хвилин виготовляє 1 деталь, то для виготовлення 100 деталей потрібно як і раніше 5 хвилин.

Тест №3

47 днів, хоча спочатку можна подумати, що 24.

Якщо кожен день кількість латать подвоюється, то день тому їх було вдвічі менше. Через 48 днів вкрите все озеро, відступаємо на день назад, і виходить, що через 47 днів покрита половина.

“Ці завдання прості в тому сенсі, що їх рішення легко зрозуміти при поясненні, але для того, щоб отримати правильну відповідь самостійно, необхідно придушити помилковий варіант, який першим приходить на розум”, – сказав Фредерік.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!