Отруйні друзі і токсичні відносини. Озирніться навколо себе

Людина істота соціальна. А жінка соціальніші за чоловіків у багато разів! Нам як повітря, потрібне спілкування! І якщо чоловік може мовчки посидіти з другом на рибалці хоч 5 годині до ряду, ми не висидимо мовчки поруч з подругою і 10 хвилин!

Наші подруги, друзі, численні родичі і колеги – це велика і важлива частина нашого життя. Ми не просто балакаємо за чашкою чаю, ми одночасно проводимо сеанси релаксації, психотерапії і сміх терапії.

Така наша природа і наша сутність. Ми відкриті для спілкування. А якщо ви при цьому ще терплячі і співчутливі, то ви легко можете почати залучати до себе .. токсичних людей.

Токсичні люди – це люди, що володіють талантом отруювати наше життя. На жаль, токсичні відносини зустрічаються дуже часто.

Ось кілька типажів токсичних людей:

1. Тільки правда і нічого крім правди!

Такі люди дуже часто хизуються тим, що вони завжди говорять тільки правду. Їм невтямки, що це всього лише їх суб’єктивна думка. Вони вважають своїм обов’язком висловити вам в обличчя все, що вони думають про вас. І частіше за все думають вони про вас критично. Сказавши гидоту вони обов’язково прикриються фразами «ну ти не ображайся!», «Я ж твоя подруга, я повинна тобі сказати правду!» І т.д.

  • Тобі страшно не йде це плаття! З твоєю фігурою такі фасони можна носити!
  • Твій чоловік страшна сволота! Як ти його терпиш!
  • Твоя дочка фарбується, як дівчина легкої поведінки! Куди ти тільки дивишся!

Спілкуючись з такими людьми ви постійно перебуваєте в напрузі. Ви тільки і чекаєте чергові ляпаси з їх боку.

Можливо, пару раз ви намагалися їм сказати в такому ж тоні, але у відповідь отримали таку бурю обурення і обурення, що вам до сих пір соромно, що ви така не гарна.

Чим небезпечні «отруйні» люди такого типу:

Дозволяючи іншим зневажливо ставитися до себе, покірно вислуховуючи образливі і принизливі висловлювання на свою адресу, ви знижуєте і без того невисоку самооцінку. (Якби вона була адекватною, ви б не допустили такого ставлення до себе).

2. Все погано, погано, погано!

Пам’ятайте МУЛЬТИК ПРО п’явку? Тим, хто не бачив, дуже рекомендую подивитися.

Такі люди живуть під девізом: Ми всі помремо! Швидше за все, завтра!

У них все погано! Чоловік сволота, діти придурки, шеф деспот, колеги ідіоти, уряд злодії, планета гине! Якщо дощ, то неодмінно кислотний, якщо сонце, то радіоактивне, якщо похмуро, то «Все! Літа цього року не буде! ».

І якби ж то вони отруювали життя тільки собі. Ні, їм потрібна публіка! Вони з великим задоволенням розкажуть про майбутні скорочення (навіть якщо це тільки їх припущення), напророкувавши майже кожному швидке звільнення.

Вони страшно люблять задавати питання клієнтам, використовуючи тільки їм зрозумілі професійні слова і вирази. А потім зі смаком розповідати всім, що клієнт повний дурень і «сам не розуміє, чого він хоче!»

Чим небезпечні:

Спілкуючись з такими людьми постійно, ви дуже швидко і самі почнете впадати в зневіру. Наступний крок-ви будете бачити життя лише в чорних тонах. У підсумку, ви закините своє життя і загрузнете в обговоренні проблем олігархів, уряду і зірок шоу бізнесу!

3. Ви потрібні, тільки коли потрібні!

Є категорія друзів, які з’являються тільки тоді, коли їм потрібна допомога. Вони звертаються до вас так, як ніби ви вчора розлучилися, навіть якщо їх не було видно пів року. Або, навпаки, дрібні і не дуже дрібні послуги ви надаєте практично щодня. Ви пробували відмовляти, а у відповідь отримували купу докорів і почуття провини на додачу!

Але варто вам звернутися за допомогою, такий друг раптово захворіє, їде у відрядження або просто не бере трубку.

Чим небезпечні:

Ви розумієте, що вас використовують, але як і раніше виконуєте всі прохання, маючи в результаті образу, самоїдство, почуття вини, самооцінку, що знижується на очах і проблеми в сім’ї, тому що їх доводиться завжди відсувати на другий план. При цьому, ви вважаєте, що раз ви стільки віддаєте, то маєте право розраховувати на взаємність. Ви вважаєте таку людину своїм другом, але це тільки ілюзія.

4. Чемодан без ручки.

Ми ростемо і змінюємося. Зростають і змінюються наші шкільні друзі. Але хтось колись сказав нам, що шкільна дружба найміцніша – ось ми і дружимо досі. У нас вже різні інтереси, різні сім’ї, різні компанії і нічого вже нас не пов’язує, а ми як і раніше вважаємося кращими друзями.

Ми їдемо на їх день народження, новосілля або річницю весілля знаючи, що навколо будуть мало знайомі і дивні для вас люди. Ми витрачаємо свій час, гроші і сили, щоб натужно посміхатися тим, хто нам уже давно не цікавий.

Сюди ж можна віднести колишніх колег, сусідів і ін.

Чим небезпечні:

Поступаючи так, ви самі себе будете вважати лицемірним і безхарактерним. А це прямий шлях до втрати поваги себе і зниження самооцінки. Подумайте, можливо, ваш шкільний друг запросив вас з ввічливості, адже сам не в силах перервати багаторічну дружбу. Підтримуйте стосунки менш енерговитратними способами – можна вітати по телефону, інтернету або надіслати букет квітів, варіантів багато.

5. Вперед, у минуле!

Є люди, які не хочуть мінятися. Їх все влаштовує: продавлений диван, який дістався від бабусі, вицвілі шпалери. Костюм, з випускного в школі, надітий і на весілля і на 20-ту річницю весілля теж. Жигулі 1971 року випуску, але до сих пір ще бадьоро їздили навколо гаража. Таких людей видно за версту.

Але є інші. У них і ремонт свіженький, і машина хороша, а звички старі. Вони теж не хочуть нічого змінювати у своєму житті: вони не хочуть кидати палити, випити для них справа звичайна, матом вони не лаються, вони так розмовляють. Для них «хороший лівак, зміцнює шлюб», кричати на дітей-це норма, спорт для дурних, а найсмачніша їжа-гамбургер з відром майонезу.

І варто вам хоч на грам відійти від їх світогляду, вас тут же потягнуть назад!

Вирішили кинути палити? – Ой, ну по одній ще, а завтра будеш кидати!

Вирішили сісти на дієту? – ой, ну сьогодні то випий-закуси, а завтра будеш худнути?

Вирішили стати вегетаріанцем? – Ой, ну що ти вигадуєш! Їж м’ясо, не чини опір! Я стільки намагалася, готувала! І взагалі, це шкідливо!

Вирішили тримати піст? – Та ти з глузду з’їхала! Ти ж в непритомність впадеш. А як же мій день народження? Їж і голову не мороч!

І так у всьому!

Всі ваші рішення нічого не значать під потужним натиском таких людей. Такі друзі не переживуть ваші зміни. Ви станете кращими і вони на вашому тлі будуть сильно програвати! Ну ні! Як то кажуть, нехай у мене хоч корова здохне, аби у сусіда кури не неслися!

Чим небезпечні:

Всі ми або розвиваємося або деградуємо. Рости, розвиватися – ці дії приносять радість і задоволення. Якщо ви вирішили мінятися – робіть це, не озираючись на тих, хто вас не підтримує!

Що робити, з токсичними, отруйними відносинами?

Будь-які відносини, будь то дружба чи кохання, це взаємодія двох сторін. І тут дуже важливо, щоб був баланс між даю / отримую. Якщо це гра в одні ворота, то результат завжди буде плачевний. Токсична дружба це відсутність підтримки і найчастіше енергетичний вампіризм.

Якщо людина, з якою відносини ускладнилися, вам дорога, постарайтеся зрозуміти: така поведінка для неї норма або так вона поводиться тільки з вами. Якщо тільки з вами, то все можна виправити. Змінитеся ви, станете цінувати себе більше, підвищите самооцінку – зміниться і ваш друг.

Встановіть кордони: поясніть другу межу, за яку не варто заходити. Розкажіть, що критика вас ранить, і ви не готові її вислуховувати. Говоріть «ні», коли вас просять зробити те, чого ви робити не хочете або не можете.

З усіма іншими простіше розлучитися! Ми змінюємося. Змінюються наші життєві пріоритети, цінності та захоплення. І коло спілкування теж змінюється – і це нормально!

Якщо такі відносини викликають стрес, болять і засмучують вас, краще захистити себе від цих відносин. Опрацюйте всі образи і накопичене почуття провини і відпустіть!

Почніть спілкуватися з тими, хто готовий вас підтримувати, готовий віддавати вам позитивні емоції, надихати і дозволяти бути собою!

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!