Розповідь мудрої жінки: Мистецтво себе прощати

Розповідь мудрої жінки: Мистецтво себе прощати

Є притча про те, як один чоловік помер і вознісся на небеса. До смерті підготувався заздалегідь: погані вчинки сховав, прикривши палантином, а хороші розклав, як товар на ринку. Сміливо відправився прямо в рай, освоївся, тільки постійно відчував почуття провини. В один із днів з’явився з повинною до Бога і попросив стерти з душі все ганебне.

Бог взяв величезний ластик і знищив минуле одним махом. Разом з поганим зникло і те добре, що з’явилося на тлі «роботи над помилками». Чоловік подякував і повернувся в мигдальний сад. Через тиждень знову виник на порозі і заплакав: «Ти мене пробачив, але я ніяк себе не прощу». Бог відклав убік комірну книгу, зробив ковток кагору і вимовив: «Я створив лише рай. Пекло – твоє особисте творіння ».

Ми помиляємося по кілька разів на день. У висновках, вимові сонорних і шахових ходах. Відраховуючи здачу і малюючи правильні кола. Виконуючи квікстеп та декламуючи Бродського. Проїжджаючи нерегульоване перехрестя і складаючи річний бухгалтерський баланс.

У цьому важливий задум Всесвіту, адже тільки спотикаючись – маємо можливість рости і вдосконалюватися. А почуття провини – одне з найбільш деструктивних, що відкидає нас далеко назад. Хоча насправді все було зроблено правильно. Згідно часу і ситуації . Віку і досвіду. Тих можливостей і технологій. І не варто носитися з помилками, як курка з яйцем і пережовувати ситуації тридцятирічної давності. В цьому немає ні логіки, ні сенсу.

У кожного існують фрагменти, які хотілося б переписати: і ту зустріч на річці, яка пахне білим лататтям, і ту сварку на лавці, попідкреслювану золотом червневих променів, і той діалог, що після закінчення багатьох років роз’їдає вапном. Тільки безповоротне має бур’яном порости, а те, що можна виправити, слід виправити прямо зараз. Наприклад, дати притулок бездомній кішці, намалювати з десяток картин, купити дорослій доньці білі колготки і відправитися з нею в театр.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!