Текст, якому майже двісті років, володіє незвичайною силою!

Текст, якому майже двісті років, володіє незвичайною силою!

Якщо вам сумно, погано або самотньо, прочитайте цей текст.

Написаний він поетом Максом Ерман в далекі 1920-ті роки минулого століття. Називається поема Desiderata. Цей твір настільки мудрий і проникливий, що увійшов в історію, і йому навіть присвячена ціла стаття на Вікіпедії.

У своєму щоденнику Макс Ерманн написав: «Я б хотів, якщо у мене це вийде, залишити після себе подарунок – невелике есе, перейняте духом благородства». Приблизно в той же час він і створив «Напуття».

Прочитайте ці рядки, в них прихований великий сенс!

« Ідіть своїм шляхом спокійно серед гамору і суєти і пам’ятайте про світ, який може бути в тиші. Не зраджуючи собі, живіть, як тільки можливо, в хороших відносинах з кожною людиною. Говоріть м’яко і ясно свою правду і слухайте інших, навіть людей, які не витончених розумом і неосвічених, – у них теж є своя історія.

Уникайте людей галасливих і агресивних, вони псують настрій. Не порівнюйте себе ні з ким: ви ризикуєте відчути себе нікчемним або стати марнославним. Завжди є хтось, хто більш великий або більш малий, ніж ви.

Радійте своїм планам так само, як ви радієте тому, що вже зробили. Цікавтеся завжди своїм ремеслом; яким би скромним воно не було – це коштовність в порівнянні з іншими речами, якими ви володієте. Будьте обачні у своїх справах, світ сповнений обману. Але не будьте сліпі до чесноти; інші люди прагнуть до великих ідеалів, і всюди життя повне героїзму.

Будьте самим собою. Не грайте в дружбу. Не будьте цинічними в любові – в порівнянні з порожнечею і розчаруванням вона так само вічна, як трава.

З добрим серцем приймайте те, що радять вам роки, і з вдячністю прощайтеся з молодістю. Кріпіть свій дух на випадок раптового нещастя. Не мучте себе химерами. Багато страхів народжуються від втоми і самотності.

Підкоряйтеся здоровій дисципліні, але будьте м’яким з собою. Ви – дитя світобудови не менш, ніж дерева і зірки: ви маєте право бути тут. І нехай це для вас очевидно чи ні, але світ йде так, як він і повинен йти. Будьте в мирі з Богом, як би ви Його не розуміли.

Чим би ви не займалися і про що б ви не мріяли, в галасливій суєті життя зберігайте мир у своїй душі. З усіма підступними, одноманітними працями і розбитими мріями світ все-таки прекрасний. Будьте до нього уважні. »

Парафіяни церкви передавали цю папку один одному. У 1965 року один з гостей прихожанина побачив цей текст і зацікавився. Він порахував, що «Напуття» являє собою вітальну листівку на Різдво. А так як текст лежав у папці «Стара церква Св. Павла, 1962 г.», гість вирішив що в цьому році в цій церкві текст і був знайдений. Ось з тих пір і народилася ця легенда …

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!