Три емоції, які допомагають досягти цілей!

Три емоції, які допомагають досягти цілей!

От би нам більш міцну силу волі, побільше самоконтролю і наполегливості. Кожен мріє про це. Здається, це обов’язково допоможе нам бути наполегливішими в досягненні цілей.

Але так тільки здається. Сила волі не гарантує, що ви будете чинити опір спокусам заради досягнення довгострокових цілей. Швидше за все, в момент, коли буде потрібна найбільше, вона вас підведе. Можливо, ви не раз переконувалися в цьому на досвіді. Згадайте про початих і покинутих дієтах, роботі, відкладеної заради зустрічі з друзями, про зайвий келих.

Стикаючись з вибором: задоволення зараз або нагорода в майбутньому – ми часто вибираємо перше. Причина в тому, що складний вибір виснажує наші когнітивні ресурси. Чим більше ми опираємося спокусам, тим вище ймовірність здатися. Більше того, якщо ми не впевнені, що поточні зусилля принесуть плоди в майбутньому, у нас мало шансів прийняти мудре рішення. Ми готові принести жертву в сьогоденні, тільки якщо майбутня нагорода гарантована, але так буває рідко.

Подяка

Ми з’ясували, що почуття вдячності майже в два рази посилювало самоконтроль. Випробовування, які згадували стан подяки, частіше були готові чекати майбутньої нагороди, ніж ті, хто згадував щастя або байдужість. Також почуття подяки пов’язано з готовністю принести жертву, щоб допомогти іншим. Коли нам допомагають і ми за це вдячні, то охочіше допомагаємо іншим.

Подяка також робить нас більш наполегливими. На відміну від сили волі, подяка не вимагає великих зусиль – ми самі отримуємо від неї задоволення.

Деяким складно відчувати це почуття. Їм здається, що в основі їхнього успіху лежить виключно наполеглива праця. Якщо це ваш випадок, постарайтеся згадати, що допомогло вам досягти цілей. Можливо, у вас був хороший наставник в школі або на початку кар’єри. Може, хтось допоміг вам фінансово або ви опинилися в потрібний час в потрібному місці. Навіть удача, якщо подивитися на неї в такому ключі, може викликати почуття подяки.

Співчуття
Якщо подяка виникає з усвідомлення, що інші дали нам щось цінне, то співчуття – це турбота про інших (або самих себе) без отримання винагороди.

Гордість
Гордість – природна реакція на досягнення цілей і визнання ваших здібностей іншими людьми. В основі гордості лежить прагнення підвищити свій статус в групі. Ті, хто пишаються собою, частіше домагаються цілей і виявляють більший самоконтроль.

Гордість допомагає нам старанніше працювати над вирішенням складних завдань. Також дослідження показують, що люди, які відчувають гордість, починають вище цінувати майбутні нагороди.

Щоб почати пишатися собою, потрібно повірити, що ми вчимося на помилках і що наші зусилля приносять плоди.

Подяка, співчуття і гордість допомагають нам зберігати наполегливість на шляху до мети, зміцнюють наші соціальні контакти, що підвищує шанси на щастя і успіх. Вони вчать нас діяти на благо іншим, в тому числі, нашому майбутньому «я».

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!