Цей чоловік зберіг життя 2,5 мільйонам дітей: історія, яка надихає

Джеймс Харрісон, відомий, як людина із «золотою» рукою! Що ж такого дорогоцінного у його крові?

Зараз дідусю Харрісону 82 роки, він мешкає у Австралії. У віці 14 років Джеймс переніс масштабну операцію на грудній клітині, Для того, щоб вижити, йому необхідно було переливання 14 літрів крові! Саме донорська кров небайдужих людей врятувала життя юнака на той час!

Коли хлопець прийшов до тями і зрозумів що зберегло йому життя, то пообіцяв, що як тільки йому виповниться 18 років (вік, з якого можна бути донором), він почне жертвувати кров для лікування людей.

Але того, що сталося далі, не чекав ніхто! Після перших кількох пожертв крові, було виявлено, що кров Харрісона містить незвичайно сильні та стійкі антитіла проти антигену групи D резус-фактора.

На основі плазми його крові була створена сироватка. Якщо її ввести резус-негативній жінці, яка вагітна резус-позитивною дитиною, то сироватка буде запобігати розвитку антитіл в крові плода і, тим самим, зупинить гемолітичну жовтяницю новонароджених.

Дізнавшись про таку цінність своєї крові, Харрісон почав здавати кров постійно, настільки часто, наскільки дозволяли лікарі. З 18 років кожні 2 тижні Джеймс здавав донорську кров. Кожного разу він йде у невеличку клініку біля свого дому, і так він вже пожертвував більше ніж 380 літрів крові! Його кров була настільки цінною, що її застрахували на 1 мільйон доларів.

У травні 2011 року чоловік із «золотою» рукою здав кров у тисячний раз, поставивши світовий рекорд!

За рахунок плазми крові Харрісона було збережено майже два з половиною мільйони дитячих життів! Не винятком стала і його онучка! Власна дочка Джеймса лікувалася його ж антитілами.

«Завдяки татові я змогла народити ще одного здорового хлопчика. Спасибі, що дав мені шанс мати двох здорових синів — твоїх онуків», — розповідає донька.

Навіть коли після 56 років шлюбу померла його кохана дружина, вже через тиждень Джеймс знову пішов здавати кров.

“Це було сумно, але життя рухається, і ми повинні продовжувати робити те, що робимо. Вона там, на небі, дивиться вниз на мене, тому я продовжую» — сказав тоді Харрісон.

Хоча Джеймса Харрісона прозвали «людиною з золотою рукою», але сам він не вважає себе героєм.

«Можливо, здавати кров — мій єдиний талант», — говорить Джеймс.

Цікаво, що найрекордніший донор крові насправді боїться уколів, і кожного разу при відборі крові відводить очі.

У травні 2018 року Джеймс Харрісон здав кров востаннє. Лікарі більше не дозволяють йому здавати кров через вік.

Сам же Харрісон каже: «Сподіваюся, що мій рекорд хтось поб’є, адже це все для доброї справи».

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!