Уміння вчасно зупинитися – ознака сильної особистості

Уміння вчасно зупинитися – ознака сильної особистості

 

Кидати розпочате погано. Ми чуємо про це з дитинства. Це говорить про слабкий характер і непостійність. Однак психотерапевт Емі Морін вважає, що вміння вчасно зупинитися – показник сильної особистості. Вона розповідає п’ять прикладів, коли кинути почате не тільки можливо, але й необхідно.

Людей, які не доводять справу до кінця, переслідує почуття провини. До того ж вони часто соромляться зізнаватися в цьому. Насправді небажання чіплятися за безперспективну мету відрізняє психологічно гнучких людей від слабких. Отже, коли ж можна кинути почате?

1. КОЛИ ВАШІ ЦІЛІ ЗМІНИЛИСЬ.
Коли ми ростемо над собою, ми прагнемо стати краще. Це означає, наші пріоритети і цілі змінюються. Нові завдання вимагають нових дій, тому іноді доводиться змінити сферу діяльності або свої звички, щоб звільнити час, місце і енергію для нового. У міру того як ви змінюєтеся, ви переростаєте колишні цілі. Однак не варто кидати розпочате занадто часто. Краще проаналізувати поточні пріоритети і постаратися адаптувати під них колишні цілі.

2. КОЛИ ТЕ, ЩО ВИ РОБИТЕ,ЙДЕ ВРОЗРІЗ З ЦІННОСТЯМИ.
Іноді, щоб домогтися підвищення або успіху, вам надається можливість робити щось, що ви вважаєте неправильним. Ті, хто не впевнений у собі, піддаються тиску і роблять те, що від них вимагає начальство або обставини. При цьому вони мучаться, переживають і скаржаться на несправедливість світу. Цілісні, зрілі особистості знають, що по-справжньому успішне життя можливе, тільки якщо ви живете в ладу з собою.

Чим швидше ви перестанете витрачати час і гроші даремно, тим менше ви в підсумку втратите.
Фанатичне прагнення до мети нерідко змушує переглянути життєві пріоритети. Потрібно щось змінити, якщо робота забирає у вас занадто багато часу і сил, якщо ви не приділяєте увагу родині і хобі, не помічаєте нових можливостей і не дбаєте про своє здоров’я.Не знецінюйте те, що дійсно важливо для вас, щоб довести собі або іншим, що ви не зупинитеся на півдорозі.

3. КОЛИ РЕЗУЛЬТАТ НЕ ВАРТИЙ ЗУСИЛЬ ЗАРАДИ ЙОГО ДОСЯГНЕННЯ.
Одна з ознак сильної особистості – питання до самого себе: чи виправдовує моя мета засоби? Сильні духом не соромляться зізнатися в тому, що припиняють проект, тому що переоцінили свої сили і для реалізації задуманого потрібно занадто багато ресурсів.

Можливо, ви вирішили трохи схуднути або заробляти на 100 доларів в місяць більше, ніж раніше. Поки ви це планували, все виглядало просто. Однак, коли ви почали рухатися до мети, з’ясувалося, що існують численні обмеження і труднощі. Якщо ви падаєте в непритомність від голоду через своЇ дієти або постійно недосипаєте заради додаткового заробітку, можливо, варто відмовитися від плану.

4. КОЛИ ВИ ПОТРАПИЛИ В СКЛАДНЕ СТАНОВИЩЕ.
Гірше того, що ви опинилися на потопаючому кораблі, може бути тільки те, що ви все ще на борту і чекаєте, коли судно піде на дно. Якщо справи йдуть не дуже добре, варто припинити їх до того, як ситуація стане безвихідною.

Зупинка – це не поразка, а лише зміна тактики і напрямку.
Визнати свою помилку важко, на це здатні дійсно сильні люди. Можливо, ви вклали всі свої гроші в неприбутковий бізнес або витратили сотні годин на проект, який виявився безперспективним. Однак безглуздо повторювати собі: «Я вклав дуже багато, щоб кинути». Чим швидше ви перестанете витрачати час і гроші даремно, тим менше ви в підсумку втратите. Це стосується і роботи, і відносин.

5. КОЛИ ВИТРАТИ ПЕРЕВИЩУЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ.
Сильні люди прораховують ризики, пов’язані з досягненням мети. Вони стежать за витратами і йдуть, як тільки витрати перевищують доходи. Це працює не тільки в плані кар’єри. Якщо ви вкладаєте у відносини (дружні або любовні) набагато більше, ніж отримуєте, задумайтеся, чи потрібні вони вам? А якщо ваша мета забирає здоров’я, гроші і відносини, її потрібно переглянути.

Як прийняти рішення про те,що ви кидаєте почате?
Таке рішення дається нелегко. Його не варто приймати в поспіху. Пам’ятайте, що втома і розчарування – ще не привід кинути почате. Проаналізуйте плюси і мінуси свого вибору. Що б ви не вирішили, пам’ятайте, що зупинка – це не поразка, а лише зміна тактики і напрямку.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!