Ви відчуваєте себе молодше за свої роки? Це показник гарного здоров’я вашого мозку

Ви відчуваєте себе молодше за свої роки? Це показник гарного здоров’я вашого мозку

Мозок не дарма вважається найскладнішим органом нашого тіла. Це центр управління, який відповідає за все, що відбувається в нашому організмі. І хоча сучасні нейробіологи досить чітко розуміють, які ділянки мозку і за які функції відповідають, багато питань все ще залишаються без відповідей. Наприклад, чому деякі люди хворіють хворобою Альцгеймера, інші ж доживають до самої старості в здоровому глузді.

Крім того, про старіння мозку існує велика кількість помилкової інформації. Але ми можемо бути твердо впевнені в одному: якщо хочемо, щоб наше життя було більш комфортним і цікавим, потрібно подбати про здоров’я мозку. Тим більше є певні вправи, що дозволяють відстрочити початок його старіння на досить довгий термін.

Люди, які стверджували, що відчувають себе молодше свого віку, як правило, показували значно кращі результати в тестах з оцінки пам’яті. Крім того, вони вважали себе більш здоровими в цілому, і були менш схильні до депресії і тривожності. І справа не тільки в більш високих показниках тестів – у тих з учасників, які, за їхніми словами, відчувають себе молодше, відзначений більш високий обсяг «сірої речовини» в областях мозку, що відповідають за мову, мова і слух.

Дослідники не знають напевно, чи впливає безпосередньо більш «молодий» мозок на суб’єктивне сприйняття власного віку, але вони вважають, то люди, які почуваються старше за свій реальний вік, володіють великим усвідомленням того, що відбувається в їхньому мозку процесу старіння.

Також це може бути пояснено тим, що люди, що відчувають себе більш молодими, більш схильні брати участь в різної фізичній і ментальній активності, живуть більш насиченим життям, зміцнюють здоров’я мозку. Ті ж, хто відчуває себе старше, можливо, вважають себе «занадто старими», і поводяться відповідно до своїх уявлень, що негативно впливає на їх когнітивні здібності.

 Якщо хтось відчуває себе старше за свій біологічний вік, це може свідчити про те, що варто поглянути по-новому на своє життя і змінити деякі звички і спосіб життя, які сприяють старінню мозку. Одним словом, слід почати більше піклуватися про здоров’я свого мозку .

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!