Вибрати своє щастя.Чи є у вашому житті місце для щастя?

Вибрати своє щастя.Чи є у вашому житті місце для щастя?

«Ти уявляєш, я раптом зрозуміла, що в моєму житті зовсім немає щастя. Ось ніби живеш добре: робота відмінна, чоловік, діти, всі здорові. І здається, що в твоєму житті все в порядку. А потім ти дала нам це завдання, і воно все перевернуло ».

Завдання, про яке йде мова, виглядає просто. Я даю його всім учасникам програм по практиці уважності – медитації, яка вчить нас повертати свою увагу в сьогодення і проживати це справжнє максимально повно, відкрито і без оціночних суджень. Потрібно протягом тижня кожен день відзначити одну щасливу, радісну подію прямо в той момент, коли вона відбувається.

І звернути увагу на те, які відчуття були у вашому тілі в цей момент, які емоції і думки виникли у зв’язку з цією подією і як ці емоції і думки проявилися на рівні фізичних відчуттів. А потім увечері записати це все в «Щоденник уважності». І в кінці тижня вивчити ті закономірності, які стануть видні.

Практично всі, хто робить цю вправу (як правило, це працюючі люди), зауважують: в постійному поспіху, з якого складається їхнє життя, вони не звикли звертати увагу на себе. На свої емоції. На те, чи є в їхньому житті щастя – не як щось видатне і рідкісне начебто відпустки або підвищення, а як тиха радість, яка немов підсвічує собою зсередини тканину буття.

Друга вправа, яке пов’язане з першим, – почати помічати, які емоції ви більше відчуваєте протягом дня – позитивні чи негативні. Для цього я прошу поставити таймер на телефоні і кожну годину в момент сигналу просто звернути увагу, що ви відчуваєте прямо зараз.

Вражаючим відкриттям для багатьох стає той факт, що по більшій частині вони протягом дня переживають, тривожаться, хвилюються або відчувають напругу, замість того щоб радіти, бути натхненними або відчувати задоволення. І ці фонові почуття для них так звичні, що вони їх навіть не помічають – ось тільки до вечора зовсім без сил!

Це не випадково. Нейропсихолог Рік Хенсон, пише про те, що наш мозок стає тефлоновим, коли мова йде про радісні і приємні переживання, і вбирає немов губка будь- який  негатив.

1 Нашим давнім предкам, щоб вижити і передати нащадкам ті гени, завдяки яким через століття з’явилися ми, потрібно було знаходиться в постійній готовності до небезпеки. Еволюційно наш емоційний мозок запрограмований на те, щоб набагато активніше реагувати на найменші ознаки того, що нам щось загрожує (навіть якщо нам здалося і це зовсім не так), ніж на красу осіннього парку.

Однак виявилося, що якщо ми починаємо займатися практикою уважності, у нас з’являється можливість вибирати свої емоції! Ми можемо вибрати, страждати нам або радіти, дивитися на світ відкрито і доброзичливо або через призму тривоги і страху. Це відбувається завдяки нейропластичності – здатності нашого мозку змінюватися у відповідь на новий досвід.

А які емоції протягом дня найчастіше відчуваєте ви? Чи є у вашому житті місце для щастя?

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!