Як навчитися поважати себе?

Як навчитися поважати себе?

Погодьтеся: якщо ми не любимо і не цінуємо самих себе, то волею-неволею починаємо звинувачувати інших в тому болі, який відчуваємо, і в результаті нас охоплює гнів, фрустрація і депресія.

Здорова самоповага базується на здатності бачити себе в позитивному ключі. Ось сім принципів, які допоможуть вам краще ставитися до себе.

1. ВАШЕ ПОДАННЯ ПРО СЕБЕ НЕ ПОВИННО ЗАЛЕЖАТИ ВІД ЧУЖИХ ОЦІНОК
Багато з нас формують уявлення про себе, виходячи з того, що говорять інші. Це призводить до розвитку справжньої залежності – людина не може нормально себе почувати без схвальних оцінок.

Такі люди як ніби кажуть: «Будь ласка, любіть мене, і тоді я зможу полюбити себе сам. Приймайте мене, і тоді я зможу прийняти себе ». Їм завжди буде не вистачати самоповаги, оскільки вони не можуть звільнитися від впливу інших людей.

2. НЕ ГОВОРІТЬ ПРО СЕБЕ ПОГАНО
Ваші помилки і слабкості не визначають вас як особистість. Чим частіше ви говорите собі: «Я невдаха, мене ніхто не любить, я себе ненавиджу!» – тим більше вірите цим словам. І навпаки, чим частіше вимовляєте: «Я заслуговую любові і поваги», тим більше починаєте відчувати себе гідною цього людиною.

Намагайтеся частіше думати про свої сильні сторони, про те, що можете дати іншим.

3. НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ІНШИМ КЕРУВАТИ ВАМИ, ЩО ВАМ РОБИТИ І ЯКИМ БУТИ
Мова не про зарозумілого «мої інтереси понад усе», а про те, щоб не дозволяти іншим вказувати, як вам думати і що робити. Для цього необхідно добре себе знати: свої сильні і слабкі сторони, емоції і прагнення.

Не підлаштовуватися під бажання і вимоги інших, не прагніть змінитися тільки заради того, щоб комусь догодити. Така поведінка не має нічого спільного з самоповагою.

 4. БУДЬТЕ ВІРНИМ СВОЇМ ПРИНЦИПАМ
Багато хто не поважає себе тому, що колись робили непристойні вчинки і поступалися моральними принципами. На цей рахунок є гарна приказка: «Якщо почнеш думати про себе краще, то і поступати будеш краще. А чим краще будеш поступати, тим краще будеш думати про себе ». І це чиста правда.

5. ВЧІТЬСЯ КОНТРОЛЮВАТИ ЕМОЦІЇ
Самоповага передбачає, що ми вміємо керувати емоціями, щоб не завдавати шкоди собі та іншим. Якщо ви безконтрольно проявляєте гнів або образу, то ставите себе в незручне становище, а можливо, і руйнуєте стосунки з оточуючими, і це неминуче знижує вашу самооцінку.

6. РОЗШИРЮЙТЕ КРУГОЗІР
Подивіться навколо: багато хто живе в своєму маленькому світі, вважаючи, що їх думки і знання нікому не потрібні. Вони вважають себе недалекими і вважають за краще мовчати. Яким ви себе вважаєте, так ви і дієте. Це правило працює завжди.

Намагайтеся урізноманітнити свої інтереси, вчіться новому. Поглиблюючи знання про світ, ви розвиваєте розумові здібності і стаєте цікавим співрозмовником для різних людей.

7. ВІЗЬМІТЬ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СВОЄ ЖИТТЯ
У кожного з нас є свої уявлення про те, що для нас правильно, однак ми далеко не завжди цього слідуємо. Почніть з малого: перестаньте переїдати, перейдіть на здорову їжу, пийте більше води.

Гарантую: навіть ці невеликі зусилля обов’язково підвищать вашу самооцінку.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!