Як навчитися слухати себе? Дуже цікаві поради

Як навчитися слухати себе? Дуже цікаві поради

Порада «прислухайся до себе» звучить звідусіль, але що це означає? Як розібратися в своїх почуттях, бажаннях, потребах, як дізнатися, який «внутрішній голос» наш, а який чужий? Ось деякі практичні поради від психотерапевтів.

Типова ситуація: живеш-живеш, думаєш, що ти на правильному шляху, зовні все начебто йде цілком успішно … і раптом одного разу усвідомлюєш, що ти не щасливий. Що ж і коли пішло не так?

Коли ми втілюємо в життя чужі уявлення про успіх і щастя, коли не чуємо свій справжній голос, це веде до внутрішніх конфліктів. Потрібні наполегливі зусилля для того, щоб навчитися диференціювати цілі, нав’язані ззовні, і цілі, справжні особисто для вас. Ці зусилля окупляться. Тому що коли ви вмієте прислухатися до себе, ви приймаєте правильні особисто для вас рішення і будуєте те життя, яке хочеться вам. А це обов’язково призводить до зниження рівня стресу, піднімає самооцінку і приносить задоволення.

Кроки, які ви можете зробити назустріч своєму «Я»:

1. Поміркуйте над своїми цінностями.

Якщо ви не знаєте своїх істинних цінностей або приймаєте чужі цінності за свої, то будете відчувати тривогу і незадоволеність. Озирніться на своє життя і згадайте, що коли-небудь приносило вам безумовну радість і наснагу?

2. Усвідомте свої базові переконання.

Це ваші глибинні уявлення про світ, про інших людей, про самого себе. Цілком можливо, вони сформувалися ще в дитинстві і успадковані вами від інших членів сім’ї. Наприклад, такі як «Світ небезпечний», «Нікому не можна довіряти», «Гроші зло.

3. Ознайомтеся зі своїм внутрішнім критиком. 

Прислухайтеся до голосу, який звучить у вас в голові і, подібно батькові, вказує вам, що робити. Його тон змушує вас відчувати себе безпорадним і приниженим. Це не ваше справжнє «Я», це ваш внутрішній критик. Він каже голосом матері або батька, наставника або вчителя, – того, хто був суворий і суворий з вами, коли ви росли. Дуже часто він використовує слова «повинен», «зобов’язаний», «потрібно». І ще він любить порівнювати вас з іншими.

4. Пробивайтеся крізь хаос. 

Одна з причин, по яких ми не можемо розчути істинного себе, полягає в тому, що нас долає безліч голосів. Це як налаштуватися на одну радіостанцію, коли в ефірі їх звучать сотні.

5. Щодня практикуйтеся. 

Інший виключно ефективний спосіб здолати «словомішалку» в своїй голові і почути себе, – практика усвідомленості, яку найкраще виконувати щодня. Коли ви вмієте перебувати в теперішньому моменті, всі тривоги і думки залишаються за дужками.

6. Увімкніть уяву.

Якщо ви прислухаєтеся тільки до свого раціонального розуму, ви чуєте себе лише частково. Дайте волю своїй фантазії – «а що буде, якщо я …» – і подивіться, які образи і картини намалює ваша уява.

7. Постійно ставте собі хороші питання. 

Хороші питання – це ті, які починаються з «Що» і «Як», а не з «Чому». Справа в тому, що питання «Чому» часто веде нас до самозвинувачень, а «Що» і «Як» націлені в майбутнє і ведуть до нових рішень.

Не бійтеся задавати собі божевільні і масштабні питання щодо майбутнього, це допоможе вам дізнатися про себе дивовижні речі. Уявіть, яким був би ваш ідеальний день, якби ви були мультимільйонером? А якби вам треба було провести тиждень з партнером вашої мрії, що б ви робили? Якби вам залишалося жити всього тиждень, як би ви розпорядилися цим часом?

8. Раз на тиждень пробуйте щось нове.

Багато хто з нас упевнені, що знають себе.Найчастіше ми робимо те, про що нам в дитинстві пояснили: це добре, це треба любити. Або те, що робили наші батьки, що роблять «всі» наші друзі.

Чим краще ми ставимося до себе, тим краще розуміємо себе. Що ви можете зробити доброго для себе на цьому тижні?

9. Вчіться відпускати.

Триматися за те, що ви вже переросли, значить, закривати собі доступ до свого справжнього «Я». Це стосується і відносин. Якщо ви оточені людьми, з якими у вас давно немає нічого спільного, і ви спілкуєтеся з ними тільки тому, що знайомі з дитинства, ви заважаєте розкритися своєму потенціалу.

10. Дбайте про себе.

Чим краще ми ставимося до себе, тим краще розуміємо себе. Що ви можете зробити доброго для себе на цьому тижні? Може бути, насолодитеся ароматною ванною замість того, щоб відправитися на нудний захід, від якого «незручно» відмовитися? Або, нарешті, сядете і розберетеся зі своїми фінансами, щоб перестати нервувати через них?

Але якщо ви відчуваєте сильну тривогу, і тому вам занадто важко розчути себе, ви можете подбати про себе, вирушивши до психолога або психотерапевта. Ці фахівці вміють ставити правильні питання, які допоможуть вам відкрити в собі те, про що ви навіть не підозрювали.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!