Закони життя, які працюють незалежно від того, чи вірите в них чи ні

Закони життя, які працюють незалежно від того, чи вірите в них чи ні

Наталія Грейс – талановитий психолог і бізнес-тренер, в своїй книзі «Закони Грейс» сформулювала закони життя, які допоможуть стати трохи мудрішими. Ось кілька з них. Можливо, вони допоможуть вам уже сьогодні. Вони працюють незалежно від того, як ви до них ставитеся, і чи вірите в них.

1. Закон обнулення
Мозку необхідне обнулення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтесь на ногах, а зроблено лише чотирнадцять справ з двадцяти восьми запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, тупо дивлячись перед собою в порожнечу, то не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження. Собою йому теж необхідно зайнятися. Повинен же він навести порядок у всіх тих недоносках, що ви в нього понакидали. У цей час потрібна відсутність будь-якої інформації ззовні. Мозок «очищається» в цей час. Це і є обнулення. Навіть грунт перестає бути родючим, коли в сьомий рік йому не дають відпочити, а змушують народжувати знову. Це робить його безплідною рабинею. Хай живе обнулення!

2. Закон помилкової доброти
Нам тільки здається, що ми допомагаємо, вирішуючи чужі проблеми. Ми посилюємо їх. Коли ми силоміць тягнемо алкоголіка лікуватися, то лише продовжуємо його агонію і витрачаємо власний час. Він зап’є знову, а ми станемо вважати його невдячною свинею, замість того, щоб запитати себе, чи варто взагалі метати перли. Людина повинна вирішити свої проблеми сама. Вона виростає в міру того, як зростає її арсенал рішення проблем.

3. Закон показовості дрібниць
Як людина проявляє себе в дрібницях – така вона і є! Вона може бути щедрою по-царськи, але раз на рік, а дріб’язкова натура виявляється в дрібницях щодня, тому дрібниці куди більш показові.

4. Закон зародків
Існують зародки явищ і подій. Хоча ці зародки й не живі, але мають здатність до розмноження. Одна залишена чашка спричинить за собою гору немитого посуду. Один напис на свіжопофарбованій огорожі скоро не залишиться на самоті – весь паркан буде списаний. Як скористатися законом зародків? Всі несприятливі явища і події потрібно розпізнавати в зародку. Зародки всього поганого потрібно знищувати. Якщо якесь життєве явище вам не до душі – усуньте його зародок. Набагато простіше розтопити сніжинку, ніж зупинити сніжний ком.

5. Краще недо-, ніж пере-
Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо вимовляєте мова, то закінчите її до того, як люди втомляться. Гете говорив: «Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все». Пішли на побачення – попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити ваш партнер. Ідіть з гостей перш, ніж вони занудьгують по самотності. Пам’ятайте: краще недо-, ніж пере- …

6. Закон загальної упряжки
Двоє коней в одній упряжці в змозі зрушити з місця 15 тонн. А ось кожна з них окремо – тільки 3 тонни. Впрягайтесь в діла не менше, ніж по двоє, – і будете ефективні. «Нитка, потрійна, не скоро порветься».

7. Закон чарівного слова
Виявляється, чарівне слово – «НІ», а зовсім не «будь ласка». Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитися відмовляти людям. Не проводити час в порожньому спілкуванні «з ввічливості». Не давати грошей в борг, коли вам не хочеться цього робити. Це куди краще, ніж страждати з приводу того, повернуть чи ні. Дайте те, що можете подарувати, а в борг не давайте. Гете говорив: «Хочеш втратити друга – дай йому грошей в борг».

8. Закон хибності ідеальних умов
Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

9. Закон пропозиції
Одній людині, назвемо його Михайловичем, хотілося поміняти свій мотоцикл на новий, більш сучасний. Михалич подав оголошення в газету про те, що продається мотоцикл, оскільки весь обсяг на купівлю нового він не мав.
Модель була п’ятсот кудлатого року, тому дзвінків по оголошенню не надходило, але в кінці тижня одна людина все ж зателефонувала. Михалич зустрівся з ним, і той запропонував йому дуже скромну ціну, приблизно триста доларів, сказавши, що цей мотоцикл можна тільки пустити на запчастини. Михалич став обурюватися і говорити, що продасть його як мінімум за тисячу. Клієнт, зітхнувши пішов, і видно було, що він не ламається, а дійсно не готовий заплатити більше, причому залишив Михайловичу свій телефон зі словами: «Якщо все ж надумаєте, зателефонуйте мені».
Михалич і не думав міняти свою думку щодо старого коня і дзвонити не став. Клієнт сам передзвонив через пару днів і знову запропонував триста доларів, але Михалич відмовився. Ще через тиждень, коли Михалич пізно ввечері виходив з офісу, він довго не міг згадати, куди поставив мотоцикл, поки, нарешті, не зрозумів, що його викрали.
Пропозиції роблять неспроста. Доля таким чином часто проявляє про нас турботу.

10. Закон один раз налагодженого
Одного разу налагоджене відмінно працює!

11. Закон компенсації
Не буває всього одночасно! Чи можете уявити? .. Дружина: красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, в ліжку з чоловіком – чудеса винахідливості і пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова – ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг …
Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до десяти разів на день, Суворов часто прикидався дурником, Шиллер на повному серйозі клав в стіл гнилі яблука для прикорму музи, а Бах жбурляв у органіста перукою, коли той суцільно фальшивив.
Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому у нього зазвичай буває недобір. Але людина цінна не стільки відсутністю вад, скільки наявністю достоїнств.

12. Закон впливу
Оточення впливає на те, якою стане людина. У медицині є таке поняття: норма реакції. Очевидно, що комусь судилось бути стрункішою, кому-то – повнішою. Але навіть і в межах поняття про повноту можна бути повненькою симпатягою, а можна – обрезклою і розпуститися до каліцтва. При одній і тій же генетиці, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не рве зірок з неба, то й у неї є якийсь запас цієї самої норми реакції. В одному оточенні вона стане розвинутою (нехай навіть відносно), а в іншому – примітивною. Оточення впливає на багато, якщо не на все. Ми перетворюємося в тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточуючих в себе.

13. Закон хреста
Хрест кожному дається в суворій відповідності з його спиною.

14. Закон полярної реакції на талант
Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам’ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть хоча б тому, що не всі таланти дісталися їм.

15. Закон «Не твої люди»
Не твої люди все одно від тебе підуть.

16. Закон загальної пам’яті
Найбільше людей пов’язує спільна пам’ять на події і всякі там пуди солі. На загальній пам’яті базується прихильність і з неабиякою мірою спокійна стадія тривання любові. Таким чином, попадання в пам’ять пов’язує людей. Хочете доброї прихильності – потрапте в пам’ять добром.

17. Закон прив’язки думок до ближнього
Людина, яка знаходиться поблизу від нас, змушує думати про себе, навіть якщо вона нам не цікава. В цьому небезпека близькості нікчемних людей.

18. Закон неминучості втрат
У всьому, що людина робить, вона допускає промахи. Тому втрати неминучі. Втрати – неминучі, панове! Знаючи це, не слід засмучуватися занадто сильно. На багато, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії – теж. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Мабуть, воно потрібно лише тут.

19. Закон половинок
Будь-яку картину світу, будь-яку справу можна символічно розділити на половинки, які взаємно доповнюють один одного. Половинки можна назвати початковими і кінцевими. Задати тон початковій половинці ще можливо, а ось якщо вона матеріалізувалася, то кінцева половинка починає «домальовувати» немов сама собою. В цьому і суть управління ситуацією. Ви можете задавати початкову половинку, щоб отримати бажаний кінцевий результат.

20. Закон правильних вчинків
Якщо людина чинить правильно, то її справи йдуть з кожним днем все краще і краще.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!