5 правил, щоб ваша дитина виросла щасливою людиною

5 правил, щоб ваша дитина виросла щасливою людиною

Батьки часто задаються питанням, як виховувати дітей так, щоб вони виросли самостійними, відповідальними і щасливими людьми. Напевно, кожен батько в глибині душі хоче бачити свою дитину саме такою.

Ці, на перший погляд, прості правила допоможуть вибудувати з дитиною довірливі стосунки. І неважливо, скільки років дитині – один або 14 років. Розкажіть про них своїм друзям, нехай з вашою допомогою на світ з’явиться ще більше щасливих сімей!

1. Любіть свою дитину!

Спілкуйтеся з ним і постійно показуйте своїми словами і жестами, що ви його чуєте і розумієте. Підтримуючи розмову, говоріть йому «Так», «А що потім?» і т.д. Намагайтеся все детально пояснювати. Незважаючи на те, що іноді діти демонструють байдужість, ці пояснення дуже допомагають йому.

Найприкріше для дітей, коли батьки щось забороняють без пояснень, мовляв, так треба і все. Намагайтеся уникати слів: «Ти ще маленький, і тому нічого не розумієш». Не шкодуйте часу на пояснення – це безцінний внесок у розвиток самооцінки і інтелекту дитини.

2. Навчіть висловлювати свої почуття.

Дитячі психологи радять вчити дитину висловлювати свої почуття, щоб він не боявся їх, коли він стане великим, і розумів почуття інших людей. Намагайтеся бачити почуття дитини по виразу його обличчя і жестикуляції, навіть коли він приховує їх. Дайте вашому чаду відповідальність за якусь домашню роботу. Діти, які мають постійне доручення по дому, відчувають себе важливою частиною сім’ї і відчувають почуття задоволення, виконуючи свої обов’язки.

 3. Схвалюйте і хваліть дитину навіть за невеликі успіхи.

Його завзятість і успіхи зробити щось самостійно важливіше результатів. Дуже часто буває так, що хороше батьки приймають як само собою зрозуміле. Дозвольте дітям робити помилки. Це необхідно, щоб вони чогось навчилися. Різні повсякденні помилки необхідні дитині для активного навчання і розвитку.

Якщо ви розсерджені на дитину, оцінюйте його вчинок, а не його особистість. Покарання має бути справедливе і призначено за якусь конкретну справу. Важливо, щоб дитина розуміла, за що ви його позбавляєте чогось. Обов’язково похваліть, якщо побачите, що він виправився. Але ніколи не карайте фізично. Потиличники, шльопки, ремінь та інші дії такого роду принижують дітей, змушують відчувати себе маленьким, безпорадним і нікчемним, що вплине на подальше доросле життя.

4. Навчайте дітей говорити «ні».

Поясніть дитині, що існують пропозиції, на які можна і потрібно відповідати твердою відмовою. Багато батьків вчать своїх дітей бути завжди ввічливими, шанобливими і поступливими. Однак це не дозволяє дитині бути самим собою і розвивати свою індивідуальність. Такі діти потребують батьківського дозволу, щоб сказати «ні», коли на них тиснуть. Поясніть дитині, що в певних ситуаціях кожен має право висловити свою власну думку.

5. Смійтеся, веселіться з дитиною!

Не бійтеся брати його в різні місця і насолоджуватися новими враженнями! Діти будуть пам’ятати дитинство все життя – постарайтеся, щоб це були приємні спогади, повні радості і любові, гідні того, щоб про них пам’ятали.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!