Чому не можна кричати на дитину?

Чому не можна кричати на дитину?

Більшість батьків кричать. Вважається, що це нормальна складова життя з дитиною, як кашель або нежить. Після крику ми зазвичай шкодуємо про це і сподіваємося, що не заподіяли сильної шкоди. Або, якщо ми багато кричимо, ми можемо придумати цьому раціональне пояснення: а як ще привернути його увагу? Крім того, це, здається, йому не шкодить … Він навіть не слухає, а просто робить незадоволене обличчя.

Ми запевняємо себе, що діти все одно знають, що ми їх любимо, навіть якщо підвищуємо голос на них, і зазвичай це правда. Однак не є правдою те, що це не завдає шкоди.

Уявіть, що ваш чоловік або дружина вийшли з себе і кричать на вас. А тепер уявіть, що той, хто над вами навис, в три рази більший, ніж ви. Уявіть, що ви повністю залежите від цієї людини – він годує вас, дає вам житло, безпеку і захист. Уявіть, що він ваш єдине джерело любові та інформації про світ і що вам поки більше нікуди йти. А тепер помножте амплітуду цих почуттів на 1000. Ось що відбувається всередині вашої дитини, коли ви втрачаєте владу над собою і зривається на нього.

Якщо у вас створюється враження, що малюк не боїться вашого крику, це означає, що він вже звик до нього і виробив захист проти вас. Чим частіше ви кричите, тим міцніше захист дитини – і тим менш імовірно, що він дасть вам зрозуміти, що це його турбує. Гнів відштовхує від нас дітей будь-якого віку. Він практично гарантує, що до десяти років у школяра з’явиться зневажливе ставлення до вас, і в підлітковому віці у вас з ним будуть гучні баталії.

Сумні результати крику  – це відсутність прагнення дитини порадувати вас і його надмірна схильність до впливу груп однолітків і домінуючих культур.

На щастя, крик не є необхідною складовою виховання. Якщо ви зміните свій підхід, то побачите, як зміниться ваш малюк, і ви рідше будете відчувати бажання підвищувати голос. А якщо ви почнете дотримуватися трьох ідей – управління собою, контакт і допомога замість контролю, – то будете діяти більш усвідомлено і зможете придумати конструктивний спосіб спілкування з сином або дочкою, перш ніж втратите контроль.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!