Чому не можна з’ясовувати стосунки у присутності дитини

Чому не можна з’ясовувати стосунки у присутності дитини

Сварки між дорослими трапляються навіть в зразково-показових сім’ях. Накопичені образи, недомовленість і нерозуміння один одного в один момент може перерости в грандіозний скандал. Іноді можливість «розрядитися» і дати вихід своєї агресії вважається найкращим варіантом висловити близькій людині свої побоювання, страхи, переживання і невдоволення.

Добре, якщо є можливість з’ясувати стосунки тет-а-тет. А якщо в сім’ї є дитина? Маленький чоловічок, сам того не бажаючи, стає мимовільним свідком скандалів. Чим це може для нього обернутися?

По-перше, вже маючи свою сім’ю, людина може свідомо чи мимоволі копіювати модель поведінки своїх батьків.

По-друге, бурхливі постійні з’ясування відносин між дорослими можуть завдати шкоди здоров’ю малюка. Близько приймаючи все до серця, дитина не може не переживати за батька або матір, адже любить він їх однаково. Постійні крики і скандали, що супроводжуються образами і звинуваченнями, можуть спровокувати порушення сну крихти, енурез, заїкання. Також можлива ситуація, коли дитина буде подумки абстрагуватися від того, що відбувається, займаючи нейтральну позицію. У цьому випадку він все більше може йти в себе, шукати спокою та усамітнення, будувати свій внутрішній світ. Як результат – важка адаптація в соціумі, невпевненість у власних силах, проблеми з самооцінкою.

Якщо ви вирішили з’ясувати стосунки з чоловіком, постарайтеся це зробити без присутності дитини.

 Якщо ж скандал стався спонтанно, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Намагайтеся уникати в сварці взаємних звинувачень і образ. Малюк любить і маму, і тата, і чути, що хтось поганий і непорядний для нього дуже боляче.
  • Відмовтеся від висловлювань один одному з приводу нездатності підтримувати в ідеальному порядку сімейний затишок, постійну нестачу грошей, також не зачіпайте тему відносин з іншими родичами;
  • Не намагайтеся залучити дитину в конфлікт і просити його зайняти чиюсь сторону. Запитання на кшталт «як ти вважаєш, тато неправий?», «Мама недобре поводиться, згоден?» просто неприпустимі. В нормальній сім’ї для дитини мама і тато рівносильні, а подібна спекуляція нещадно травмує дитячу психіку;
  • Відмовтеся від загроз. Недбало сказана в нападі гніву фраза «мені хочеться назавжди піти з дому» може бути сприйнята крихіткою буквально;
  • «Осередком» конфлікту має стати пошук компромісу, а не виплеск докорів і обурення. Говоріть чітко і по справі, не поспішайте відразу ж переходити на підвищені тони і закочувати істерики. Уникайте висловлювань з негативним підтекстом. І не варто влаштовувати скандали з найменшого приводу. Ви – дорослі люди, тому з появою малюка повинні навчитися тримати себе в руках і контролювати емоції. Навчіться висловлювати свої емоції за один конфлікт. Не варто піднімати тему розбіжностей ще багато разів упродовж дня, тижня і т. д. Дитина повинна знати, що конфлікт був, але він уже вичерпаний, і тато з мамою прийшли до спільного рішення.
  • Якщо ви помітили, що дитина, яка стала свідком сімейної сварки, відчуває себе не кращим чином,  обов’язково знайдіть час для відвертої розмови. Поясніть, що так буває, дорослі іноді сваряться, але при цьому як і раніше люблять один одного і його більше за всіх на світі. Постарайтеся вселити надію, що все буде добре.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!