Не кажіть ці фрази своїм дітям, щоб не справити враження «пили»

Не кажіть ці фрази своїм дітям, щоб не справити враження «пили»

 

Діти дуже часто вороже реагують на деякі фрази батьків. Іноді і взагалі не реагують. Діти просто до них звикають. Реагувати на це їм здається абсолютно марним заняттям. У деяких випадках повторення одних і тих же фраз може зробити ефект «пили». Результатом всього цього буде надзвичайний роздратування від вимови одного і того ж день у день.
Який виходить ефект?

Іноді дорослі вимовляють щось, абсолютно не думаючи. При цьому вони намагаються закликати дитину до того, щоб він був слухняним, дотримувався певних правил або не порушував тишу. Однак мало хто замислюється, яке значення вкладається в такі фрази. Мало того, що подібні словосполучення зриваються з мови надзвичайно легко і абсолютно непомітно, вони ще і передаються у спадок з одного покоління до іншого. Ми самі не помічаємо, як говоримо своїм дітям те ж саме, що чули від своїх мам і бабусь. До речі, саме ці фрази колись дратували нас самих. Але зараз ми цього вже не розуміємо. Але найстрашніше – це те, що подібні «приповідки» можуть заподіяти дійсно серйозної шкоди в процесі формування особистості дитини. У даній статті буде розглянуто, які фрази краще не говорити дитині взагалі.

По-перше, не забувайте про те, що будь-яка забороняюча фраза діє на дитину особливим чином. У його голові тут же народжується питання: «А чому не можна? Адже багато хто робить! ». Особливо йому незрозуміла подібна фраза в тому випадку, якщо мама щось робить, а йому при цьому забороняє робити те ж саме.

Для деяких слово «не можна» – це як червона ганчірка для бика. Раз не можна, значить, щось цікаве, треба спробувати. І дитина робить саме те, що заборонено.

Також щоденне повторення фраз позбавляє їх особливого сенсу. У перші кілька разів дитина послухає вас. Але через деякий час на мамині слова «Ти мене в труну заженеш» він не зреагує належним чином. Просто в черговий раз подумає, що мама в черговий раз хоче від нього чогось домогтися. І нічого не стане робити. Це відбувається практично завжди. Рано чи пізно з подібним стикається більшість мама і тат.

Якщо повторювати одне і те ж, одного разу це перестане діяти

Які фрази не слід вживати?
Список даних фраз  «Мені не потрібен син-бруднуля (дочка-бруднуля, порося тощо)», а також «таких неприємних дітей ніхто ніколи не полюбить!». Чому саме ці фрази займають перше місце? Та тому що це найгірше, що може почути дитина в своєму житті. Так, ймовірно, для вас – це виховна фраза, але в очах дітей все виглядає інакше. Він думає, що все насправді так і є, і що зовсім скоро своїм коханим і дорогим людям він стане не потрібний. У його свідомості проявляється розуміння того, що любити можна тільки за щось. Інакше ніяк. Що любов потрібно заслуговувати.

«У тебе ніколи нічого не вийде» або «Ну, хто так робить?». Що сказати? Відмінні слова для починання якої-небудь справи. Говоріть їх якомога частіше, і зовсім скоро вищесказане вами почне набувати реальну форму. Дитина не захоче навіть намагатися щось змінити. Що тут говорити про якісь корисні починання?

Фраза «Гаразд-гаразд, куплю, тільки не реви!» Підриває ваш авторитет. Якщо ви вже сказали дитині, що не станете цього робити, так і тримайте своє слово, будьте послідовними і не піддавайтеся на маніпуляції. Він повинен розуміти, що це ваше рішення остаточне і сльозами тут не допоможеш. В іншому випадку, з вас будуть «вити вірьовки». Діти швидко розуміють, що таким способом можна легко домогтися бажаного.

Якщо ви хочете, щоб дитина поважала вас, то не потрібно про чергову невдачу нагадувати йому, що «Ви ж говорили або попереджали, що так і буде» і не варто питати «Чого ж він тепер хоче?». Особливо сильний вплив подібна фраза має на підлітків. Після першої частини «Я ж» їх свідомість автоматично відключилася, і продовження діти вже не почули. В даний момент їм не потрібно нагадувати, що вони були попереджені заздалегідь і не послухали. Їм зараз і так погано. Спостерігаючи власну невдачу, вони вже отримали покарання за свою помилку, а тепер розплачуються. Хіба цього мало? Невже не можна хоча б зараз допомогти їм або надати підтримку? “Ще раз подібне повториться – і тобі так влетить», а ще є дивовижні фрази, на кшталт «Ось зараз віддам тебе дядькові-поліцейському, він тебе провчить!». Ви б самі як сприйняли таке, особливо в зовсім маленькому віці? Навряд чи б впали в глибокий захват. Навіщо ж тоді говорити подібне власним маленьким дітям?

Розмірковуючи про виховання дітей, і використовуючи фразу «Пристойні дівчата та хлопці себе так не поводять!», Ви ризикуєте в подальшому майбутньому задушити деякі бажання дитини. Наприклад, якщо у дівчинки буде прагнення працювати по далеко не жіночій професії, це буде сильно заважати і засмучувати її. Адже, з дитинства їй прищеплювалася те, що дівчаткам подібне робити не можна.

«Так-так, розумниця, молодець» – можливо, ви дійсно хотіли похвалити дитину. Просто у вас вийшло не зовсім так, як йому того хотілося. Малюк дуже довго прагнув до чогось і, нарешті, йому вдалося, а ви тут зі своєю «розумницею», відмахнулися від нього, як від мухи. Йому хотілося, щоб ви щиро за нього пораділи, а не так. Нічого дивного в тому, що про подальші успіхи вашої дитини, після таких фраз, ви будете дізнаватися від зовсім сторонніх людей. Не потрібно потім звинувачувати його за те, що вам розповідають про все абсолютно чужі люди.

Тут наведено лише загальні і найпоширеніші фрази. Можливо те, що ви вживаєте, не входить в цей список, але, як правило, все, сказане в такій формі, має подібний сенс. Тому задумайтесь і проаналізуйте свою промову.

Вам самим би хотілося, щоб з вами розмовляли подібним чином? Поставте себе на місце дитини, що б ви відчували, чуючи подібні слова? Визначтеся, що саме вам не подобається, і намагайтеся контролювати себе. І не вимовляти подібних фраз в наступний раз. Придумайте аналогічні словосполучення, але трохи з іншим змістом. Дітям потрібно говорити так, щоб вони зрозуміли. Не слід залишати простору для уяви. А то іноді можна прийти до не найкращим міркувань.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!