Що варто пам’ятати про вплив батька на дитину: спільні посиденьки перед телевізором користі не несуть

Що варто пам’ятати про вплив батька на дитину: спільні посиденьки перед телевізором користі не несуть

Деякі тати вважають, що вихованням та розвитком дітей повинні займатися виключно мами.

Це неправильно: батькові необхідно усвідомлювати, що він грає дуже важливу роль в житті дитини. Неправильний підхід тата до виховання може негативно відбитися на майбутньому дитини.

Вплив батька
Дивно, проте роль батька в сім’ї залишається нерозкритою темою для різноманітних дослідників. І якщо одні результати здаються цілком логічними й передбачуваними, то інші здатні дивувати.

Забезпечення сім’ї матеріально — це лише найменша частка того, що впливає на майбутнє дитини. Для малюка важливе значення має присутність батька в сім’ї, його ставлення до дружини, оточення, життя в цілому. Присутність не означає, що тато буде багато проводити часу вдома, у сімейному колі.

Достатньо всього пару годин на добу, щоб дитина зрозуміла, як ставитися до мами, бабусі, щоб малюк перестав боятися труднощів або сміливо брався за все нове.

Виховання доньки

Саме від батька залежить майбутні стосунки дівчини. Відповідно до його образу, дівчинка буде шукати майбутнього чоловіка, хоча інколи може це і не усвідомлювати. Саме завдяки батькові у майбутньої жінки формується відчуття, що вона розумна, талановита, красива, улюблена, дивовижна.

У дівчини буде хороша самооцінка, якщо батько пишається своєю донькою. Хороший тато для доньки — це той, хто слухає її, цікавиться її життям, присутній на важливих для неї подіях, підтримує емоційно і захищає від ранніх або небезпечних статевих зв’язків.

Інколи батько демонструє незадоволення тим що у нього донечка. Він може говорити, що розчарований тим, що жінка йому не народила хлопчика. Тоді дівчина росте невпевненою та агресивною.

Виховання сина


Саме батько допомагає хлопцю знайти свою чоловічу ідентичність. Син переважно бере приклад з батька, тому потрібно робити так, щоб він був позитивним. Стосунки між батьком та сином мають дві крайнощі: син хоче бути як тато або не хоче мати з ним нічого спільного.

Найважливішим для дитини є те, щоб тато хвалив його досягнення, робив акцент на його вміннях та здібностях. У нормальних стосунках син спочатку бажає бути схожим на батька. Потім зазначає, що він у чомусь його навіть перевершує.

Для майбутнього чоловіка поведінка батька є базовими правилами. Він або повністю копіює його, або стає повною протилежністю.

Від матері дитина отримує безумовну любов. Вона піклується, живить, заспокоює, оберігає. Батько ж втілює собою захист, але разом із тим спонукає до ризику, вимагає результату, оцінює досягнення і провали, виховує характер.

Найкраще, коли в житті дитини присутні і мати, і батько. Нещодавні дослідження довели, що активна участь двох батьків в перший місяць життя дитини значно підвищує розумові здібності та когнітивні навички вже в 1 рік життя.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!