– Вона тобі не підходить! Невістка без приданого нам не потрібна!

– Вона тобі не підходить! Невістка без приданого нам не потрібна!

– Михайло, ми не впевнені, що Ліза тобі підходить, – намагалася донести до сина Наталя Олександрівна просту істину. – У неї немає навіть вищої освіти, ну про яке одруження може йти мова? Невістка без приданого нам не потрібна!

Наталія Олександрівна давно мріяла одружити сина, але відповідних дівчат в його оточенні не бачила. На її думку, дружина сина обов’язково повинна мати хоча б одну, але краще декілька вищих освіт, народитися в пристойній родині, мати гідну роботу і певне положення в суспільстві. Головне – не претендувати на дохід чоловіка і бути більш самостійною, самодостатньою навіть.

Міші скоро виповнювалося тридцять вісім років. Холостяк ще той. Поки його друзі женилися й заміж виходили, родили дітей, він вкладав всі сили і фінанси в розвиток своєї справи. Щиро вважав, що сімейне життя не для нього. Адже тоді доведеться більшу частину доходу витрачати на побутові потреби, дітей, дружину. А поодинці домогтися успіху простіше.

Друзі в один голос твердили:

– Мишко, коли одружуєшся? Дочекаєшся, що не ти будеш вибирати, а радіти лише тій, яка подивиться в твою сторону.

А Мишко лише посміхався і мовчав у відповідь на болючу тему. Говорив, що ще все попереду.

Як же все друзі щиро раділи, коли Михайло запросив на весілля. Дівчину практично ніхто не знав. Бачилися пару раз в компанії. Але таку подію пропускати ніхто не хотів. Ось тільки Наталя Олександрівна скрипіла зубами.

Ліза абсолютно зі звичайної сім’ї. Батько все життя працює в бригаді будівельників, а мати кухарем в дитячому саду. У Лізи є старший брат і молодша сестричка. Вона закінчила лише середній спеціальний заклад і поспішила вибігти на роботу. Далі могла розраховувати лише на поєднання навчання і роботи.

Михайло полюбив просту дівчину, не дивлячись на поради батьків. Хотілося вже і дітей, серйозних відносин, змін. Матері до самого весілля не хотів розповідати про свої стосунки, заздалегідь розумів, які розмови мають бути.

Рішення прийнято, гості запрошені. Навіть на весіллі Наталія приділила особливу увагу якійсь різниці сімейних положень. Її побажання були або зовсім без щирості, або з надією на швидкі зміни в житті її єдиного сина. Сім’я Лізи зрозуміла, що має на увазі свекруха і морально готувалася підтримувати дочку.

Через пів року Ліза завагітніла. Молода сім’я вирішила переїхати з рідного дому, купивши будинок в передмісті. Михайло завжди хотів побудувати лазню, а Ліза не знала чим себе зайняти в квартирі, немов у чотирьох стінах.

І тут не обійшлося без докорів Наталії. Вона вважала, що син купує нерухомість тільки для невістки. Відвозить її дитину з сімейного гнізда. Переїзд був важкий. Хоч і скандалів не було, але тихі закиди і претензії звучали ще гірше.

Вагітність Лізи проходила в облаштуванні нового житла і облагороджування ділянки. Приємні клопоти відбивалися на здоров’я. Вагітність і пологи хоч і проходили важко, але Ліза була щаслива.

У декретній відпустці молода матуся пробула всього рік і поспішила вийти на роботу. Весь цей час свекруха встигала вколоти невістку за неробство, адже вона повернулася до роботи, коли Міші ледь виповнилося три місяці. А Лізка не розуміла, навіщо поспішати. В її родині мама сиділа вдома до самого садка і ніхто її не дорікав.

Поки Ліза пропадала на роботі, з дочкою перебувала няня. Звичайно, чоловік оплачував няню, але виходила рівноцінна сума зарплати Лізи. У фірмі Михайла бухгалтер збиралася в декрет і він запропонував зайняти вакантне місце своій дружині. Наталя і тут встигла очорнити дівчину, звинувативши, що Лізка живе на всьому готовому.

Здається, Наталя ніколи не прийме невістку. Навіть до внучки відноситься холодно. Але ж так мріяла одружити сина. Тільки от не така невістка виявилася, не її породи. Та й зараз не втрачає надії познайомити сина з іншою, більш придатною дівчиною. Ну нехай не розлучається ж через свекруху. Цікаво, коли-небудь прийде смиренність і звичайна радість за міцну сім’ю сина?

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!