Як виростити з тендітної дівчинки сильну жінку?

Як виростити з тендітної дівчинки сильну жінку?

Ми мріємо, щоб дочки були щасливі, і працюємо над цим. Читаємо їм вголос, готуємо до школи, вони займаються спортом і музикою, до них приходять гості. Ми намагаємося підтримати їх самооцінку. Говоримо, що вони можуть стати, ким захочуть. Але завдяки цьому вихованню вони вчаться відповідати очікуванням. Для них важливо, що думають оточуючі, вони намагаються, щоб їх вважали хорошими.

1. Хваліть за те, що вона виконує домашні обов’язки
Але не кажіть, що не можете жити без її допомоги, виховуйте незалежність, не прив’язуйте до себе.

2. Вислуховуйте її, коли вона злиться
Нехай завжди розповідає про те, що їй не подобається. Щоб виростити незалежну жінку, доведеться жити з дівчинкою, у якої є своя думка. Не змушуйте її мовчати і не знецінюйте її точку зору. Так вона зможе протистояти кривдникам, вчителям, своєму партнеру, босові і раді директорів.

3. Обговорюйте її ідеї, хваліть за завзятість і вміння вирішувати проблеми
Менше обговорюйте зовнішній вигляд, вагу або переваги в їжі. Дочка повинна знати, що ви любите її незалежно від того, як вона виглядає.

4. Вчіть ризикувати
У здатних на ризик дівчат вища самооцінка, вони більш витривалі.

5. Дозвольте самостійно вирішувати проблеми
Нехай вона справляється з труднощами без сторонньої допомоги, наскільки можливо. Можете обговорити з нею стратегії, але нехай вона сама прийме рішення. Дозвольте їй відчути контроль над життям.

6. Навчіть встановлювати межі
У дівчинки є право на особистий простір, речі і почуття, його потрібно поважати. Не змушуйте її ділитися всім. Улюблений одяг, іграшки та секрети повинні належати тільки їй.

7. Не змушуйте відповідати вашим очікуванням
Дочка може мати проблеми в спілкуванні з ровесниками і конфліктувати з вами. Поговоріть з нею про перспективи і обговоріть варіанти вирішення конфліктів, але не намагайтеся змусити її спілкуватися і дружити з усіма і не знецінюйте її почуття.

8. Не дозволяйте їй бути милою і доброю з усіма
Дайте дочці право голосу і стежте, щоб вона ним користувалася.

9. Навчіть дочку бути сильною
Поясніть, що в світі багато тих, кому пощастило менше, ніж їй і її сім’ї, а сильні і успішні повинні допомагати слабким. Станьте для неї прикладом: встановлюйте здорові кордони, працюйте над самооцінкою.

10. Радійте, що вона не така, як ви
Не проектуйте на неї свої страхи і досвід. Дівчаткам недостатньо бути милими, треба навчити їх жити в конкурентному світі, їм потрібні інструменти, які допоможуть стати сильними.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!