Забирала сьогодні Сашка зі школи. Поки чекала, мимоволі слухала розмову

Забирала сьогодні Сашка зі школи. Поки чекала, мимоволі слухала розмову

Поки чекала, мимоволі слухала розмову – мама якоїсь дівчинки спілкувалася з вчителькою. Дівчинка при цьому повільно одягалася неподалік.

Вчителька дівчинкою була незадоволена. Відволікається, математику не любить, ручки губить, весь час стрибає, скільки можна стрибати, це ж школа, не дитячий сад.

Мама слухала вчительку і строго дивилася на дочку.

– Чуєш? Аріна, ти чуєш? Підійди до нас!

Аріна в цей час понуро натягала на себе бузковий комбінезон. Потім вона довго боролася з шапкою, змінним одягом, лямками портфеля, і нарешті знехотя підійшла ближче.

– Ти зрозуміла про що ми говорили? Ти погано поводишся. Мені доведеться розповісти все татові.

Дівчинка мовчки вивчала свої чоботи. Вони теж були бузковими, як і комбінезон.

– Тато може прийти в школу, я сама йому все розповім, – зауважила вчителька.

– Чудово! Аріна, ти чуєш? Завтра тато прийде в школу! – переможно закінчила мама.

Аріна продовжувала вивчати чоботи. Вона стояла навпроти матері і вчительки – одна. Вони – удвох, з іншого боку. Навпаки. Білі проти червоних. Або навпаки.

І ось що я думаю. Звичайно ж я не психолог. У цій конкретній ситуації я взагалі ніхто. Я не знаю ні маму, ні дівчинку, ні вчительку. Ні тим паче тата дівчинки, якого зібралися завтра пригнати в школу.

Але я знаю одне.

У той момент, коли ти об’єднуватися з кимось проти своєї дитини. Нехай навіть на хвилинку, хай по дрібниці, нехай по праведному приводу. У цей момент ти її  втрачаєш.

Не можна грати на протилежному боці. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права. Якщо ви на одній стороні – то це ваша спільна проблема. І ви разом будете її вирішувати. Інакше вона залишається одна.

Все, що потрібно в цей момент – стати на сторону дитини.  Навіть просто фізично. Зробити крок і перенести своє обурене тіло на іншу сторону. Стати поруч. Не навпаки – а поруч!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!