Зламані речі не варті сліз. Життєва історія

Зламані речі не варті сліз. Життєва історія

 

Вартість розбитого об’єктива становила майже 100 тис. рублів, тому моєї злості не було кінця-краю.

Пізніше я вирішив уточнити, наскільки серйозна поломка. З’ясувалося, що від нього живого місця не залишилося, а по кімнаті всюди розкидані осколки.

Додому я повернувся вже ввечері з відповідним виразом обличчя. Так, я був максимально суворий, тому що розумів, що подібна ситуація може повторитися.

Після того, як повечеряв і привів себе в порядок вислухав незв’язні пояснення сина. Виходить, що вони дурачились, і хтось випадково скинув об’єктив, який вже було не врятувати.

Вислухавши все це, я синові заявив, що доведеться повністю продавати його іграшки, комп’ютер і планшет, щоб купити мені новий об’єктив. Дитина тільки сумно кивнула і пішов до своєї кімнати.

Я вже трохи охолов, як бачу, що син тягне колонки і все своє добро. На моє запитання «навіщо?», Пояснив, що йому нічого не шкода, аби мені об’єктив новий купити. На обличчі у нього читався особливо сильний смуток.

У сина мого була серйозна травма коліна, тому більшу частину часу він перебуває вдома. Навчається тут же. У будні дні він тільки з котом і вчителями, так як всі ми на роботі. У цей момент мені його так шкода стало. Я подумав, що нічого не вартує цей об’єктив. Син і так мучиться, так ще і я до нього причепився. Краще лаяти за навчання або проступки, але за таке …

Не став його лаяти взагалі. Сказав лише, що цей об’єктив коштує стільки, що можна було всю його кімнату конструктором викласти. На цьому він був дійсно вражений.

Після цього мені згадалося, як я батькові машину повністю розбив в 1988. Він дав мені по селу прокотиться, я на трасу виїхав. На з’їзді з неї стояв місток. Так як малий був, то не розрахував і в канаву плюхнувся. Передня частина дуже була понівеченою. Прийшов батько, мовчки подивився на мене, одягнувся і пішов до автомобіля. Даішникам сказав, що особисто керував і не впорався – занесло сильно. Лаяти мене не став, тільки запитав, чи все зі мною гаразд.

Тоді-то я і зрозумів, що жодна річ, зламана не заслуговує скандалу між рідними людьми. Я готовий до засудження, але повністю впевнений, що вчинив правильно. Дуже хочу, щоб мій син бачив це, розумів і поводився так також зі своїми дітьми. Нехай буде схожий на мене тільки в хорошому.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!