3 дня голодування здатні повністю відновити імунну систему

3 дня голодування здатні повністю відновити імунну систему

Нове наукове дослідження виявило, що всього три дні голодування здатні повністю відновити імунну систему навіть у літніх людей.

Вчені Університету Південної Каліфорнії кажуть, що ці результати особливо важливі для людей з пошкодженою імунною системою – наприклад, онкологічних пацієнтів після хіміотерапії. Крім того, голодування може допомогти літнім людям, у яких імунітет ослаблений від старості, через що вони часто хворіють.

Голодування стимулює зростання стовбурових клітин, які здатні заново відбудувати всю імунну систему людини. За словами дослідників, «Під час голодування організм позбавляється від пошкоджених і зношених частин системи. Тому імунна система, підірвана, скажімо, хіміотерапією, буквально відновлюється з нуля ».

Тривале голодування змушує організм використовувати резерви глюкози і жиру, але при цьому руйнує білі кров’яні тільця. Виснаження запасів білих кров’яних тілець посилає організму сигнал, що провокує вироблення нових стовбурових клітин для зміцнення імунної системи.

Крім цього, виявилося, що тривале голодування також знижує рівень ферменту ПК-А, пов’язаного зі старінням.
Дослідники сповнені оптимізму. У своїх висновках вони кажуть:

«Ми розглядаємо можливість, що ці ефекти можуть поширюватися на багато інших систем і органів, а не тільки на імунітет».

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!